Raw Therapee 3.0 alpha gotowy do pobrania

Raw Therapee 3.0 alpha gotowy do pobrania

Raw Therapee 3.0 alpha gotowy do pobrania

W sieci jest już dostępny do pobrania Raw Therapee 3.0 alpha - interesujący program do wywoływania plików RAW. W odróżnieniu od wielu innych podobnych aplikacji ta jest całkowicie darmowa.

W najnowszej wersji Raw Therapee 3.0 alpha 1 wprowadzono kilka poprawek w interfejsie użytkownika oraz poprawiono niektóre algorytmy. Program jest teraz udostępniony na licencji GNU General Public License v3, zatem jego rozwój może ulec przyśpieszeniu.

Jak większość darmowych programów, także RawTherapee oferuje trochę mniej funkcji, niż ich płatne odpowiedniki. Szczególnie u nas, w Polsce, cena może odgrywać jednak decydującą rolę. Wprawdzie na Maku nie mogę korzystać z tego programu, ale testowałem go kilkukrotnie na Windowsie. To świetna aplikacja dla osób, które nie potrzebują profesjonalnych, bardzo rozbudowanych i drogich rozwiązań. Przy czym mówię tutaj o stabilnej wersji RawTherapee V2.4, która pojawiła się jakiś czas temu.

Raw Therapee 3.0 alpha może się niestety wieszać i zacinać, ale pamiętajmy, że jest to aplikacja we wczesnych stadium rozwoju. Twórcy chcą jeszcze dopracować kilka elementów programu i możemy liczyć, że niedługo wyjdzie dużo stabilniejsza wersja beta.

Darmowa aplikacja działa na systemach Windows 2000, XP i Vista (32 bit) oraz Linux. Twórcy nie mówią nic na temat wsparcia dla Windowsa 7.

Program możesz pobrać TUTAJ.

Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia ślubnego

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Czy BPG będzie nowym JPEG-iem? Tak wygląda X edycja Kalendarza Fujifilm Najdroższa fotografia na świecie sprzedana za 6,5 mln dolarów Oto najlepsze zdjęcia zgłoszone dotychczas w Sony World Photography Awards 2015 Fotoreporter PAP w areszcie. Czy dziennikarz w pracy narusza mir domowy? 80% dofinansowania z UE na zdalne szkolenia informatyczne – ostatnie miejsca w 2014 roku! Adobe Lightroom 5.7 i DNG Converter 8.7: wsparcie dla Nikona D750 i Canona 7D MK II Portret - siła prostoty. Warsztaty z Arcadiusem Mauritzem Tablet Wacom z Biedronki za 119 zł, czyli must have każdego fotografa !ART COME OUT! z Wojciechem Wilczykiem BEiKS Roadshow 2014 – dziewiąta edycja rozpoczęta! Zwycięzcy 4. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Dzięki Lenstag odnaleziono skradziony sprzęt 10. edycja Kalendarza Fujifilm - autorem może być każdy Zmarł niepełnosprawny Piotr Radoń, któremu w zbiórce pieniędzy pomógł fotograf i internauci Cenne zdjęcia Polaków. 80,5 tysiąca za zdjęcie Witkacego! Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Ruszyła II edycja Warsaw Photo Days Dwa światy na jednym zdjęciu. Oto istota fotografii! Zdjęcia stockowe znanych fotografów z pomocą w walce z rakiem „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć drugiego etapu Prosta i darmowa wtyczka do migracji z Aperture do Lightrooma „Portrety z drogi” - zwycięzcy pierwszego etapu konkursu

Popularne w tym tygodniu:

Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? Fotografie zwycięzców konkursu fotograficznego „Our World is Beautiful 2017” do zobaczenia w Warszawie "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę Dron przeleciał 100 m od lądującego w Modlinie samolotu Adobe pokazało Lightrooma Classic CC, Macphun nie pozostaje bierny i zapowiada swój manager zdjęć W piątek rusza najnowsza edycja projektu Eastreet. Poznaj program imprezy! I’m Back – cyfrowa rewolucja w świecie fotografii tradycyjnej. Znamy specyfikację przystawki Czy Adobe chce uśmiercić Lightrooma Classic CC?