Slider do twojego aparatu za niewiele ponad 100 zł [zrób to sam]

Płynne ujęcia to coś, do czego dąży wiele osób. Co jednak zrobić, jeśli nie mamy kilkuset złotych na profesjonalne rozwiązanie?

Pomysł zaczerpnąłem od Dereka Mellotta, na którego poradnik trafiłem już jakiś czas temu. Muszę przyznać, że bardzo długo głowiłem się, jak zrobić własny slider. Wykorzystane w poradniku elementy służą u mnie w domu do przesuwania zasłon, ale nie pomyślałem, aby wykorzystać je do budowy slidera.

Jak wiadomo, firmowe slidery to wydatek minimum 400–500 zł, a i tak nie są rewelacyjne. Jeśli jednak chcemy użyć takiego rozwiązania do jakiejś amatorskiej produkcji czy po prostu urozmaicić domowe zbiory wideo, slider z Ikei w zupełności wystarczy!

Do zrobienia slidera będziecie potrzebować:

Prócz rzeczy z Ikei do wykonania slidera użyjecie:

— 3 śrub 6 x 15 z płaskim końcem,
— min. 4 wkrętów imbusowych 3 x 10.

Przydatne narzędzia:

— multiszlifierka,
— mała piła,
— wiertarka z zestawem wierteł,
— kombinerki,
— klucz imbusowy,
- śrubokręt.

Bierzecie się do roboty :)?

Zobacz również: Zachowanie faktury i koloru przy obróbce skóry

Podziel się:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografia uliczna w czasach propagandy. Jak się do niej zabrać? [poradnik] "Frymografia" - Szachy nie maty Adobe Lightroom mobile wreszcie na rynku! Jak sprawdza się w praktyce? [test] W podróż bez lustra, czyli jak uniknąć dodatkowego bagażu w trakcie fotowyjazdów Jak założyć fotobloga i którą platformę wybrać? "Frymografia" - Potwór oddycha Bez lustra w studio, czyli dlaczego duża matryca nie zawsze jest zaletą Skąd się biorą dobre zdjęcia? 6 prostych kroków do udanego portretu [poradnik] Metoda Brenizera, czyli płytka głębia ostrości i szeroki kąt bez jasnego obiektywu [poradnik] Coś Wi-Fi w powietrzu, czyli sterowanie bezlusterkowcem z poziomu smartfona 6 rzeczy, których się nauczyłem, pracując w dziale foto "Gazety Wyborczej" Fotografia analogowa – jak zacząć? [cz. 2] "Frymografia" - W klatce z lwami Higiena i ochrona fotosprzętu Dodaj efekt bokeh do swoich fotografii w 5 minut Pytamy fotografów, jak robić zdjęcia ptakom [poradnik] 3 szybkie metody na wyostrzanie zdjęć [wideoporadnik] Największe wyzwania w pracy początkującego fotografa ślubnego 10 rad, jak uniknąć największych błędów przy fotoreportażu 5 powodów, dla których bezlusterkowce stały się konkurentami dla lustrzanek Zarządzanie energią w fotografii Jak fotografować na imprezie