Wystaw swoje zdjęcia na Amazon.com!

Najdroższe zdjęcie wystawione na tej stronie kosztuje obecnie 120 tys. dol. Są też fotografie za 20 dol.

Montaż zdjęć wystawionych na stronie Amazon.com autorstwa Dietera Bluma i Davida LaChapelle'a

Montaż zdjęć wystawionych na stronie Amazon.com autorstwa Dietera Bluma i Davida LaChapelle'a

Zdjęcie za 120 tys. dol. przedstawia mężczyznę odpalającego papierosa, a zrobił je niemiecki fotograf Dieter Blum. Inna jego fotografia, „Michelangelo 2”, kosztuje 99 750 dol. Kadry są sygnowane, oprawione, mają wielkość ponad 1,5 m (dłuższy bok), dostawa jest bezpłatna.

W cenie powyżej 10 tys. dol. można kupić fotografie przedstawiające Marilyn Monroe, jak choćby tę wykonaną przez Franka Wortha w 1954 roku (19 950 dol.), czy Elizabeth Taylor lub Jamesa Deana na rozkładanym krześle tego samego autora i w tej samej cenie. Zdjęcie Marlene Dietrich z 1942 roku, którego autorem jest Horst P. Horst, zostało wystawione za 12 500 dol., a fotografia „Sahar”, zrobiona przez Davida LaChapelle'a, jest dostępna za 50 tys. dol.

Zobacz również: Canon EOS M5 - pierwsze wrażenia z premiery na targach Photokina 2016

Na drugim biegunie zdjęć wystawionych na Amazon.com znajdują się prace na przykład Jacquelyn Sloane Siklos pt. „Union Station” o wielkości 15 cm w cenie 66,04 dol. (przesyłka gratis). Za 80 dol. można kupić zdjęcie Ciary Killalei „Włącznik światła w ciemności” o wielkości ponad 30 cm (przesyłka 36,56 dol.) albo zdjęcie Diane Alire za 100 dol. o wielkości 12,5 cm (przesyłka 15 dol.)

Cena wystawienia to jedno, drugie to liczba chętnych, którzy zechcą zapłacić za zdjęcia. Nie mamy informacji, jak sprzedają się fotografie na stronie Amazon.com, ale zaleta wystawiania swoich zdjęć w tym serwisie jest taka, że korzystają z niego użytkownicy z całego świata, a niedługo w Polsce pojawią się centra dystrybucyjne.

Powyższe prace zostały wystawione przez profesjonalne galerie, ale można je wystawiać też jako autor. Ceny prowadzenia konta na Amazon.com są różne dla profesjonalnego sprzedawcy i indywidualnego (profesjonalny — 39,99 dol., indywidualny - gratis), a prowizja dla Amazon.com za sprzedaną rzecz może wynieść nawet 15% w zależności od kategorii i wartości sprzedaży.

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Czy można kadrować zdjęcia prezydenta RP? Nie, tak twierdzi kancelaria głowy państwa „Sztuka celi”. Relacja z wystawy, która trwała dwie godziny… w areszcie śledczym Nowy pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 już dostępny Maciej Moskwa wygrał konkurs BZ WBK Press Foto 2014 Przedpremierowy pokaz filmu "Szukając Vivian Maier" już 9 kwietnia w Warszawie Finał II edycji Projektu Przetwórnia, której gościem specjalnym będzie Jacek Poremba Polak wśród laureatów konkursu Lovers of Light W Łodzi ruszyła 17. edycja targów Film Video Foto 2014 13. łódzki Fotofestiwal już w czerwcu! Użytkownicy Wikipedii wybrali Zdjęcia Roku 2013 Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika Darmowe warsztaty z Krystianem Bielatowiczem dla czytelnika Fotoblogia.pl Prawo i obowiązek a praktyka. Jak polska prasa dba o prawidłowe podpisy zdjęć Kilka słów o tym, dlaczego nie warto pracować za darmo Ruszają wystawy i warsztaty ze wschodzącą gwiazdą polskiej fotografii Mateusz Baj zwycięzcą Poland National Award w konkursie SWPA 2014 Kadry ze świata, czyli podróże okiem Polaków Małecki, Łuczak i Lach nauczą Cię kręcić krótkie filmy Jakub Szymczuk opowie o fotografowaniu na Majdanie Znamy zwycięzcę pierwszej edycji Nikon Film Festival Wiktor Dąbkowski zdobył Espy Photography Prize 2014 Projekt Przetwórnia - ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń Getty Images udostępnia swoje zdjęcia za darmo! Shotkit odkrywa, co fotografowie mają w swoich torbach

Popularne w tym tygodniu:

Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? Fotografie zwycięzców konkursu fotograficznego „Our World is Beautiful 2017” do zobaczenia w Warszawie "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę Dron przeleciał 100 m od lądującego w Modlinie samolotu Adobe pokazało Lightrooma Classic CC, Macphun nie pozostaje bierny i zapowiada swój manager zdjęć W piątek rusza najnowsza edycja projektu Eastreet. Poznaj program imprezy! Czy Adobe chce uśmiercić Lightrooma Classic CC? I’m Back – cyfrowa rewolucja w świecie fotografii tradycyjnej. Znamy specyfikację przystawki