Lory Stripes, czyli paski, linie i zawijasy

Znudziła się Wam tradycyjna fotografia i macie ochotę na eksperymenty? W takim razie może czas na zabawę inspirowaną popularnymi niegdyś clipartami. Jeżeli brakuje Wam pomysłów, Lory Stripes na pewno Wam je podsunie.

© Lory Stripes

Układ opcji jest prosty i przejrzysty

Ta iphone'owa aplikacja, choć składa się z wielu elementów, jest w zasadzie bardzo prosta. Wgrywamy lub robimy zdjęcie i dodajemy do niego jeden z mnóstwa wzorów dostępnych w programie. Oprócz tytułowych pasków są też pojedyncze linie, zawijasy, spirale czy nawet balony. Za pomocą ruchów palców można zmieniać położenie wklejek, ich wielkość, szerokość czy kształt. Inne opcje pozwalają na zmianę ich koloru i usuwanie części obiektów za pomocą specjalnej gumki.

Obsługa jest intuicyjna i nauczenie się jej zajmuje kilka chwil. Można również modyfikować wygląd obiektów — ustawienia ich jasności i transparentności to dopiero początek. W programie jest też opcja dodawania wielu obiektów do jednego zdjęcia. Co ciekawe, za nowe elementy nie trzeba płacić, wystarczy polubić profil aplikacji na Facebooku. Czyżby nowa waluta?

Po lewej opcje zamazywania obiektów, po prawej przykładowe zdjęcie.

Gdyby komuś zabrakło pomysłów, z pomocą przychodzi dział inspiracji. Wchodzi się do niego, klikając w ikonę żarówki na stronie głównej. W Internecie jest mnóstwo konceptów na wykorzystanie programu i galerię ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

Przykładowe możliwości programu

Lory Stripes nie jest aplikacją rewolucyjną, ale to nowe podejście do wklejanek i clipartów. Stanowi fajny dodatek do kolekcji programów do fotografii mobilnej. Za jego zakupem przemawiają intuicyjna obsługa i cena. W App Storze Lory Stripes kosztuje niecałe euro. Wersji na Androida i Windows Phone na razie nie ma.

Zobacz również: Obróbka portretu na iPadzie

Podziel się:

Także w kategorii Fotografia mobilna:

Blender - program, który nie zawiera filtrów, ale potrafi nieźle namieszać Diana Photo App, czyli aplikacja dla fanów "True Detective" W fosie z iPhone'em, czyli fotografia koncertowa przez smartfona Koniec z losowymi zdjęciami, czyli R.I.P. Rando Zaskakujące Rando, czyli fotograficzna zabawa na okrągło Zagraniczni fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Nos jak u Pinokia i twarz jak po botoksie, czyli Facetune w akcji Polscy fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Mextures - aplikacja do obróbki zdjęć w sposób inny niż wszystkie Promują tych, którzy robią telefonem wysmakowaną fotografię. Wywiad z VSCO Poland Małe, ale przydatne aplikacje: Retouch, Typic i Cross Process Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 2] Czy fotografia mobilna jest czymś śmiesznym i niepoważnym? Wywiad z członkami grupy Mobilni Jak 2014 rok witali użytkownicy aplikacji Instagram i Vine? Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 1] Mobilny Photoshop Express, czyli jak Adobe podąża za konkurencją Małe, ale przydatne aplikacje: Squaready, Flip oraz Camera Plus PicFx, czyli idealny plan B do obróbki zdjęć na smartfonie Cichy zwycięzca, czyli Google Snapseed Dobry design i prostota, czyli VSCO CAM w akcji [recenzja] Hipstamatic, czyli dlaczego mniej znaczy więcej [recenzja] Innowacja według Nokii: zdjęcia w formacie RAW i ostrzenie po wykonaniu zdjęć

Popularne w tym tygodniu:

Darmowa aplikacja, dzięki której wrzucisz zdjęcia na Instagram z poziomu komputera