Na Instagramie można zarobić!

W ostatnim czasie co najmniej dwóch fotografów zarobiło ponad 10 tys. dol. na jednodniowej sprzedaży swoich zdjęć na Instagramie.

Montaż zdjęć Aarona Hueya i Arnolda Daniela

Pierwszym z nich był Arnold Daniel, który mając na koncie w banku 90 dol., w akcie desperacji wpadł na pomysł sprzedaży swoich zdjęć z Instagrama. Profil Arnolda, mieszkającego w Nowym Jorku fotografa, śledzi ponad 48 tys. osób, a jest na nim przeszło 1300 zdjęć. Jego fotografie przedstawiają różne oblicza i osobliwości życia w Big Apple.

Arnold zamieścił na Instagramie post, w którym poinformował, że obchodzi właśnie 34. urodziny i tylko przez jeden dzień będzie sprzedawał wydruki swoich zdjęć za 150 dol. sztuka. Podał również, że nigdy więcej nie będzie sprzedawał swoich zdjęć tak tanio!

Takie postawienie sprawy spowodowało spore poruszenie. Zainteresowanie przerosło jego oczekiwania: w ciągu 24 godzin trwania akcji sprzedażowej zgarnął ponad 15 tys. dol.

Profil Aarona Hueya śledzi na Instagramie ponad 160 tys. osób, a jego zdjęcia pochodzą z różnych zakątków świata, ponieważ fotografuje dla magazynu „National Geographic”. Początkowo chciał sprzedawać swoje prace w cenie 100 dol. za sztukę tylko przez 24 godziny, ale przedłużył „promocję” na stałe. W jego instagramowych zasobach znajduje się 307 fotografii, każda zakupiona odbitka ma być podpisana przez autora. W ciągu pierwszych 24 godzin zarobił 10 tys. dol.

Zobacz również: Lightroom Mobile - test

Aaron nie był tak zdesperowany jak Arnold, którego do sprzedawania zdjęć zmusiła sytuacja życiowa. Akcja Aarona była podyktowana wyższymi celami. Oznajmił, że woli, żeby jego fotografie wisiały u ludzi w domach.

Podkreślił też, że jest pierwszym fotografem "National Geographic", który postanowił sprzedawać swoje odbitki na Instagramie, choć już od dłuższego czasu inni jego koledzy nosili się z takim zamiarem.

Po takich wynikach sprzedaży z pewnością panowie nie będą ostatnimi, którzy zdecydują się na taką akcję.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Wystaw swoje zdjęcia na Amazon.com! Pokaż się w ramach 4. Opolskiego Festiwalu Fotografii EASTREET 2 – wystawa fotografii ulicznej z Europy Wschodniej. Trwa przyjmowanie zdjęć Czy można kadrować zdjęcia prezydenta RP? Nie, tak twierdzi kancelaria głowy państwa „Sztuka celi”. Relacja z wystawy, która trwała dwie godziny… w areszcie śledczym Nowy pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 już dostępny Maciej Moskwa wygrał konkurs BZ WBK Press Foto 2014 Przedpremierowy pokaz filmu "Szukając Vivian Maier" już 9 kwietnia w Warszawie Finał II edycji Projektu Przetwórnia, której gościem specjalnym będzie Jacek Poremba Polak wśród laureatów konkursu Lovers of Light W Łodzi ruszyła 17. edycja targów Film Video Foto 2014 13. łódzki Fotofestiwal już w czerwcu! Użytkownicy Wikipedii wybrali Zdjęcia Roku 2013 Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika Darmowe warsztaty z Krystianem Bielatowiczem dla czytelnika Fotoblogia.pl Prawo i obowiązek a praktyka. Jak polska prasa dba o prawidłowe podpisy zdjęć Kilka słów o tym, dlaczego nie warto pracować za darmo Ruszają wystawy i warsztaty ze wschodzącą gwiazdą polskiej fotografii Mateusz Baj zwycięzcą Poland National Award w konkursie SWPA 2014 Kadry ze świata, czyli podróże okiem Polaków Małecki, Łuczak i Lach nauczą Cię kręcić krótkie filmy Jakub Szymczuk opowie o fotografowaniu na Majdanie Znamy zwycięzcę pierwszej edycji Nikon Film Festival Wiktor Dąbkowski zdobył Espy Photography Prize 2014

Popularne w tym tygodniu:

Grożono mu śmiercią, bo wziął do sesji żywe zwierzęta Dron wzleciał na wysokość 10 000 metrów. Zobacz piękne zdjęcia Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej trwa. Macie czas do końca marca Czy Samsung wygryzie Sony z rynku produkcji matryc? Tokina obniża ceny na wiosnę. Nie przegap okazji! 10-lecie marki Quadralite - zobacz konkursy, warsztaty oraz promocje "Zdjęcia dokumentalne" tego fotografa to w rzeczywistości powielone kadry z filmów