Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 3]

Codziennie potrafię przejrzeć paręnaście profili na Instagramie. Część wpada do głowy i od razu z niej wylatuje. Brakuje im pomysłowości, a nawet jeżeli pomysł jest, często zdarza się, że autor nie potrafi zapanować nad jakością. W dzisiejszym odcinku przedstawiam różne profile: takie, których zawartość od razu mnie porwała, i takie, których autorzy nie od razu wpadli na to, jak powinny one wyglądać. Ich tematyka jest zróżnicowana, ale łączy je jedno: zamiłowanie do subiektywnego rejestrowania rzeczywistości.

Mrs Ostrovia

http://instagram.com/mrsostrovia

Od fotograficznych portretów po szkice i analogowe wspominki — to wszystko znajdziecie na tym profilu, choć nie od początku tak było. Trafiałam w ten zakamarek Instagrama już parę razy, ale dopiero parę ostatnich wizyt utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to profil wart obserwowania. Widać, że autorka bardzo się rozwinęła od czasu publikacji swoich pierwszych zdjęć. Interesujące jest też, jak podchodzi do pewnych tematów.

Paręnaście zdjęć z jej galerii trafiło na profil Vscopoland, a jej fanów codziennie przybywa. Jest jakiś taki minimalizm w tym fotograficznym chaosie i zastanawiam się, czym Mrs Ostrovia mnie jeszcze zaskoczy…

Dopez

http://instagram.com/dopez
W świecie "dużej" fotografii kolektywy Napo czy Sputnik cieszą się szacunkiem i uznaniem. W świecie fotografii mobilnej trudno o taką jakość, ale na szczęście jest Tiny Collective, którego Diana Lopez jest częścią.

To moim zdaniem najciekawsza inicjatywa związana z fotografią mobilną i nic dziwnego, że dziś do naszego zestawienia trafia jedna z jego przedstawicielek. Fotografia Lopez to klatki powyjmowane z filmów, ustrzelenie tego jedynego momentu i ilustracja codziennych podróży.

Zobacz również: Photoshop Mix - recenzja

Autorka uderza mnie w ten sam czuły punkt, do którego wiele lat temu przemówiła fotografia Briana Crossa, fotografa dokumentującego podróże po Ameryce i scenę hip-hopową w USA. Jest portret, street i dużo codziennych obserwacji, czyli to, co najlepsze.

Jaszmurka

http://instagram.com/jaszmurka

Handmade i food porn. Przeglądałam już tysiące tego typu fotografii na Instagramie, ale profil Jaszmurki jest jednym z niewielu, które zafascynowały mnie do tego stopnia, że od razu dodałam go do obserwowanych.

Specyficzna stylistyka, konsekwencja i niesamowite pomysły i smaczki poukrywane w kadrach — za to uwielbiam ten profil i traktuję jako wielką inspirację. Nie tylko w fotografii mobilnej. Jest tu dużo grafik, pięknych dodatków i podprogowych pomysłów dla każdego instagramowicza spragnionego nowości. Wszystko to podane w spójnych, ciekawych kadrach.

Black_soap

http://instagram.com/black_soap

Twórca taga #steamology i miłośnik opuszczonych nieruchomości. Fan Nowego Jorku i fotograf zakochany w wylatującej z rur parze. Mający świetne wyczucie koloru, ale umiejętnie wykorzystujący czerń i biel tam, gdzie potrzeba.

Człowiek z Nowego Yorku, ale robiący fantastyczne zdjęcia nie tylko w tej metropolii. Jego nowojorskie historie należą do moich ulubionych i staram się nimi zarazić każdego fana miejskich klimatów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Fotografia mobilna:

Lory Stripes, czyli paski, linie i zawijasy Blender - program, który nie zawiera filtrów, ale potrafi nieźle namieszać Diana Photo App, czyli aplikacja dla fanów "True Detective" W fosie z iPhone'em, czyli fotografia koncertowa przez smartfona Koniec z losowymi zdjęciami, czyli R.I.P. Rando Zaskakujące Rando, czyli fotograficzna zabawa na okrągło Zagraniczni fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Nos jak u Pinokia i twarz jak po botoksie, czyli Facetune w akcji Polscy fotoreporterzy, których warto śledzić na Instagramie Mextures - aplikacja do obróbki zdjęć w sposób inny niż wszystkie Promują tych, którzy robią telefonem wysmakowaną fotografię. Wywiad z VSCO Poland Małe, ale przydatne aplikacje: Retouch, Typic i Cross Process Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 2] Czy fotografia mobilna jest czymś śmiesznym i niepoważnym? Wywiad z członkami grupy Mobilni Jak 2014 rok witali użytkownicy aplikacji Instagram i Vine? Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 1] Mobilny Photoshop Express, czyli jak Adobe podąża za konkurencją Małe, ale przydatne aplikacje: Squaready, Flip oraz Camera Plus PicFx, czyli idealny plan B do obróbki zdjęć na smartfonie Cichy zwycięzca, czyli Google Snapseed Dobry design i prostota, czyli VSCO CAM w akcji [recenzja] Hipstamatic, czyli dlaczego mniej znaczy więcej [recenzja] Innowacja według Nokii: zdjęcia w formacie RAW i ostrzenie po wykonaniu zdjęć

Popularne w tym tygodniu:

Instagram ma tryb portretowy. Sprawdzamy, jak rozmywa tło