Sfotografuj wiosnę w mieście i wygraj aparat Fujifilm X-M1 z obiektywem 16-50 mm

Przełom kwietnia i maja to czas, kiedy szare, pełne betonu, bruku i asfaltu miasta zaczynają się zielenić, kwitnąć i ożywać. Dni są coraz dłuższe, pogoda coraz lepsza, a większa ilość słońca zachęca do spacerów. To świetny moment, aby pokazać, jak wygląda wiosna w mieście. Czytelnik, który wykona najlepsze zdjęcie, wygra aparat Fujifilm X-M1 z obiektywem 16-50 mm o łącznej wartości ok. 3400 zł.

Zasady konkursu

Wraz z firmą Fujifilm przygotowaliśmy dla Was konkurs fotograficzny pod hasłem „Moje miasto się zieleni”. Zapraszamy do fotografowania wiosennego oblicza miast, miasteczek i wsi. Pokażcie nam pierwsze oznaki wiosny na ulicach, uśmiechniętych ludzi, niezwykłe miejsca, piękne krajobrazy. Wszystko, co ma związek z wiosenną przemianą.

Aby wziąć udział w naszym konkursie, wystarczy kliknąć przycisk „Lubię to!“ na profilu Fotoblogia.pl na Facebooku, podać swój adres e-mail i dodać zdjęcie/zdjęcia do galerii konkursowej. W czasie trwania konkursu jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia. Zwycięży osoba, której praca zostanie wybrana przez jury złożone z redaktorów Fotoblogia.pl.


Do konkursu można zgłaszać fotografie wykonane dowolną techniką i delikatnie zmodyfikowane w programie do obróbki zdjęć, np. Adobe Photoshop czy Lightroom.

Dopuszczalny zakres obróbki prac konkursowych:

  • kadrowanie, wyostrzenia, zmiana nasycenia barw oraz kontrastu, winieta, konwersja do czerni i bieli, sepia.

Zabrania się:

Zobacz również: Zobacz to, co nieuchwytne, czyli fotografia highspeed w domu

  • techniki HDR, fotomontażu, dodawania podpisów, dodawania filtrów efektowych, używania narzędzi korekcji (stempel, pędzel korygujący itp.)

Pełny regulamin jest dostępny do pobrania TUTAJ.

Czas trwania konkursu

25 kwietnia – 9 maja 2014 r.

Nagroda

Autor najlepszego zdjęcia otrzyma aparat fotograficzny Fujifilm X-M1 w kolorze srebrno-brązowym z obiektywem Fujinon CX 16–50 mm f/3.5–5.6 OIS. Wartość tego zestawu to ok. 3400 zł.

Nagroda w konkursie: aparat Fujifilm X-M1 w kolorze brązowo-srebrnym z obiektywem 16-50 mm.

Fujifilm X-M1 to jeden z najmniejszych bezlusterkowców tego producenta. Jednocześnie ma on większość elementów zaczerpniętych z większych i bardziej rozbudowanych modeli. Pod obudową znajduje się matryca CMOS APS-C X-TRANS o rozdzielczości 16,3 Mpix oraz procesor EXR II. Zestaw ten umożliwia pracę z czułością w zakresie ISO 200–6400 (rozszerzalne do ISO 25600), zapewnia prędkość zdjęć seryjnych do 5,6 kl./s czy nagrywanie filmów Full HD 30 kl./s. Mocnym punktem jest również 49-punktowy AF oraz moduł Wi-Fi, który wraz z aplikacją Fujifilm Camera pozwala na błyskawiczne przesyłanie i zapisywanie ulubionych zdjęć na smartfonie lub tablecie.

Wartość tego zestawu to ok. 3400 zł.

Tradycyjnie są też filtry artystyczne, 8 filtrów tematycznych i 5 trybów symulacji filmu fotograficznego. Z tyłu na obudowie znajduje się 3-calowy, odchylany o 90 stopni w górę i dół ekran LCD o rozdzielczości 921 tys. punktów.

Zapraszamy do konkursu! Ewentualne pytanie przysyłajcie na adres redakcja@fotoblogia.pl.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wydarzenia:

The Photography Show 1-4 marca 2014 Fotorelacja z gali rozdania nagród konkursu BZ WBK Press Foto 2014 Adam Pańczuk, Mateusz Sarełło i Adam Lach wyróżnieni w konkursie POY Wyniki World Press Photo 2014. Trzech Polaków nagrodzonych! 3 Polaków wyróżnionych za fotografie górskie „Zobacz więcej przez telefon” i wygraj najnowszego iPada mini! Wyjątkowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej FACEtoFACE Zostań blogerem Fotoblogia.pl! "Frymografia" - Fotografia jest formą terapii Oto zwycięzca konkursu „Jeden kadr z mojego miasta“ Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" w Krakowie "Frymografia": Barak nie odleciał Pokaż kadr ze swojego miasta i wygraj aparat Fujifilm XQ-1! „Pokaz Jednego Dzieła” w Krakowie Dla Natalii – Wielka Aukcja Fotografii Co kryje "Czarna skrzynka" Tomasza Tomaszewskiego "Nowojorska ulica w obiektywie" i na ekranie kina Iluzjon Wiesław Rakowski. Archiwum Zoologiczne. Wystawa, którą warto zobaczyć! Relacja z BEiKS Roadshow we Wrocławiu Witajcie na nowej Fotoblogia.pl! Rusza otwarty nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2014 Verily - magazyn, w którym nie znajdziecie zdjęć obrobionych w Photoshopie Rusza ósma edycja BEiKS Roadshow – cykl pokazów najnowszego sprzętu foto i video Foto Art Festiwal 2013 – jest moc [relacja]