Rosyjscy fotografowie podświetlili zamarznięte jezioro, aby sfotografować samochód

Fotografia reklamowa oferuje szeroką gamę opcji zaprezentowania danego produktu. Celem jest przyciągnięcie klienta, więc im bardziej innowacyjny i oryginalny pomysł, tym lepiej. Nie jest to proste, kiedy nie chce się odtwarzać dobrych koncepcji, tylko wymyślić coś zupełnie nowego. Kreatywność fotografów ze wschodniej Europy jednak i w tym wypadku nie zawodzi. Zobaczcie sesję samochodu, jakiej jeszcze nie było.

© Dmitry Chistoprudov i Nikolay Rykov

Dwóch rosyjskich fotografów, Dmitry Chistoprudov i Nikolay Rykov, zwróciło na siebie uwagę wielu serwisów o fotografii i motoryzacji. Powodem tego jest sesja na podświetlonym jeziorze Bajkał!

Fotografie wydają się niemożliwe do wykonania bez pomocy Photoshopa. Na swoich blogach Rosjanie udostępniają jednak zdjęcia z backstage'u i one rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Jak tego dokonali? Przygotowania wymagały wiele pracy. Pierwsze problemy pojawiły się przy poszukiwaniu źródła światła. Potrzebne było urządzenie odporne na działanie wody i mogące emitować światło o mocy minimum 1000 lumenów. Po długich poszukiwaniach panowie trafili na MagicShine MJ-810B, który posłużył do wykonania sesji.

Aby umieścić MagicShine pod wodą, Chistoprudov i Rykov musieli wywiercić otwór w lodzie o grubości około 1 m. Z pomocą przyszedł im miejscowy rybak.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Patrząc na efekt końcowy, trzeba przyznać, że był on wart tak dużego nakładu pracy. Co ciekawe, opisywana sesja jest już drugim podejściem rosyjskiego duetu do kadrów na zamarzniętej powierzchni jeziora. Wcześniej fotografowie robili zdjęcia za dnia, ale jak widać, chcieli pójść o krok dalej.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedźcie blogi Chistoprudova i Rykova na LiveJournal. Jeżeli nie władacie biegle językiem rosyjskim, tłumaczenie postów opisujących kulisy sesji znajdziecie na English Russia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Zdjęcia www Sieci #3, czyli subiektywny przegląd ciekawych fotografii tygodnia Bajkowy świat, w którym czas jest długo naświetlany Facreton, dokument młodego fotografa Charliego Shoemakera o niesławnych przedmieściach Kapsztadu Kocie portrety sprzed 100 lat Zdjęcia www Sieci #2, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Hotele niczym po apokalipsie według Samanty VanDeman Maciej Moskwa opowiada, jak w Syrii powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014 Podwodna sesja z dziećmi w roli głównej? Brzmi jak spore wyzwanie Zdjecia ślubne w konwencji... plakatów filmowych. Najlepsze, jakie widzieliśmy! Duński wydawca, który tworzy najdziwniejsze albumy fotograficzne na świecie Zdjęcia www Sieci #1, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia The road is home - blog młodej fotografki o życiu w drodze Młode żołnierki z izraelskiej armii. Portrety Michała Korty Carousel - nowa aplikacja Dropboxa do obsługi zdjęć Fotograficzna kawiarnia marzeń powstała w Seulu Czarne psy na czarnym tle. Piękne portrety "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Iran jest bardziej zachodni, niż nam się wydaje? Niezwykły fotoreportaż z Teheranu „Grunt to historia, za którą podąży widz” – Piotr Małecki o tworzeniu fotokastów "Mandale", czyli malowanie światłem na szkle i podświetlanych ramach Taksówkarz, który od 25 lat fotografuje ulice Nowego Jorku Czas na kawę... bez grawitacji! Finding Vivian Maier – dokument o niani, która zaintrygowała fotograficzny świat

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!