Light Blaster - zaawansowane gobo do lampy systemowej

Czego to ludzie nie wymyślą! Niedawno natrafiłem na ciekawą konstrukcję o nazwie Light Blaster. Brzmi jak nazwa broni któregoś z superbohaterów, a w rzeczywistości jest to po prostu połączenie gobo z projektorem.

Konstrukcja Light Blaster składa się z mocowania na lampę systemową, ramki na dedykowane slajdy/gobo i bagnetu na obiektyw Canona. Żeby podłączyć obiektyw Nikona, trzeba dokupić specjalny adapter.

Zasada działania jest taka sama jak w przypadku rzutników slajdów, tyle że źródłem światła jest nie klasyczna lampa umieszczona za slajdem, tylko błyskowa lampa systemowa, którą przymocowuje się do Light Blastera. Wielkością obrazu steruje ogniskowa obiektywu: im dłuższa, tym obraz mniejszy.

W urządzeniu możemy użyć dokupionych ramek z konkretnymi efektami, jak również swoich slajdów zaaplikowanych przez specjalny adapter. Slajdy można przygotować własnoręcznie za pomocą plików PSD/PNG dostarczanych przez producenta lub zlecić ich wykonanie zewnętrznej firmie.

Czy to wart uwagi sprzęt? Moim zdaniem zapowiada się całkiem interesująco, szczególnie że ciekawe modyfikacje światła nie wymagają dużej ilości miejsca. Wiele razy widziałem na sesjach, że aby stworzyć pasy przypominające światło zza żaluzji, rzeczywiście rozkłada się żaluzje, a za nimi lampę studyjną. Jeśli Light Blaster pozwala na to samo, a jest wielkości lampy systemowej, to ma to sens. Jestem ciekaw, jak sprawdziłoby się to urządzenie w fotografii produktowej, która często wymaga ode mnie tworzenia nierównomiernych blików świetlnych.

Zobacz również: Wideotest Nikona D4

Light Blaster kosztuje 99 dol. (wersja dla Canona) lub 116 dol. (wersja dla Nikona). Akcesoria w postaci slajdów i gobo to wydatek 17 dol. Do tego trzeba doliczyć przesyłkę do Polski: 10 dol. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta. Zerknijcie też na przykładowe zdjęcia zrobione za pomocą Light Blastera.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Dlaczego Polacy boją się bezlusterkowców? Jest już kolejny trend w fotografii społecznościowej. To shelfie Druga edycja „Spotkań z mistrzem” – bezpłatnych warsztatów z fotografii ulicznej Czy twoje zdjęcie zyska popularność w sieci? Sprawdzi to algorytm Pokaż Swój Horyzont Filmy o fotografii do obejrzenia na Planete+ Doc Film Festival w maju Na Instagramie można zarobić! Wystaw swoje zdjęcia na Amazon.com! Pokaż się w ramach 4. Opolskiego Festiwalu Fotografii EASTREET 2 – wystawa fotografii ulicznej z Europy Wschodniej. Trwa przyjmowanie zdjęć Czy można kadrować zdjęcia prezydenta RP? Nie, tak twierdzi kancelaria głowy państwa „Sztuka celi”. Relacja z wystawy, która trwała dwie godziny… w areszcie śledczym Nowy pakiet CorelDRAW Graphics Suite X7 już dostępny Maciej Moskwa wygrał konkurs BZ WBK Press Foto 2014 Przedpremierowy pokaz filmu "Szukając Vivian Maier" już 9 kwietnia w Warszawie Finał II edycji Projektu Przetwórnia, której gościem specjalnym będzie Jacek Poremba Polak wśród laureatów konkursu Lovers of Light W Łodzi ruszyła 17. edycja targów Film Video Foto 2014 13. łódzki Fotofestiwal już w czerwcu! Użytkownicy Wikipedii wybrali Zdjęcia Roku 2013 Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika Darmowe warsztaty z Krystianem Bielatowiczem dla czytelnika Fotoblogia.pl Prawo i obowiązek a praktyka. Jak polska prasa dba o prawidłowe podpisy zdjęć Kilka słów o tym, dlaczego nie warto pracować za darmo

Popularne w tym tygodniu:

Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? Fotografie zwycięzców konkursu fotograficznego „Our World is Beautiful 2017” do zobaczenia w Warszawie "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę Dron przeleciał 100 m od lądującego w Modlinie samolotu Adobe pokazało Lightrooma Classic CC, Macphun nie pozostaje bierny i zapowiada swój manager zdjęć W piątek rusza najnowsza edycja projektu Eastreet. Poznaj program imprezy! Czy Adobe chce uśmiercić Lightrooma Classic CC? I’m Back – cyfrowa rewolucja w świecie fotografii tradycyjnej. Znamy specyfikację przystawki