Phonar – platforma do nauki fotografii przez Internet dla wszystkich

Phonar to nowe miejsce w Sieci dla chcących doskonalić swoje umiejętności fotograficzne. To nowe podejście do e-learningu.

Phonar to organizacja stworzone przez młodych, ale już doświadczonych ludzi związanych z fotografią. Jonathan Worth, Chantal Reikel i Matt Johnston to fotografowie, Kaley Sweeney jest dziennikarką i wszyscy razem są koordynatorami projektu e-learningowego. Warsztaty są nagrywane w Coventry University (UK). Idea jest prost – co tydzień, na stronie jest publikowany wykład, pojawiają się materiały edukacyjne, inspiracje i zadania. Studenci wykonują prace domowe. Publikują je w internecie. Miejscami łączności z wykładowcami i innymi studentami są Twitter i Google+. W tych serwisach wszyscy uczestnicy razem z wykładowcami odnajdują się za pomocą hasztaga #phonar. Każda praca, wątek i informacja jest oznaczana tym znakiem. Tak wygląda cała organizacja pracy. Dostęp do wszystkich materiałów jest bezpłatny. Płaci się tylko za indywidualny kontakt z wykładowcą 20 funtów za 20 minut czatu na G+.

Jestem pod wrażeniem tego projektu. Taka organizacja pracy jest bliska temu, jak wyobrażam sobie studiowanie fotografii, która przecież jest wszędzie, tylko nie w murach uczelni. Warto skorzystać - jest szansa na naukę w międzynarodowym towarzystwie od praktyków z wielu dziedzin, bez egzaminów, opłat itd.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Fotografa nie warto okradać ze zdjęć. Ciąg dalszy historii Gosi Stępień Zabezpieczenia Adobe złamane. Kody źródłowe programów i dane prawie 3 mln klientów w rękach hakerów Czy Getty Images i AFP zapłacą ponad 13 mln dol. za bezprawne użycie zdjęć z Twittera? Getty Critics, Rodzinka Stokowskich… W Sieci piętnują absurdy zdjęć stockowych CreativeLive – bezpłatne sześciodniowe warsztaty fotograficzne online! Jakub Kaźmierczyk poprowadzi bezpłatne warsztaty fotografii kulinarnej Rusza 3. edycja Opolskiego Festiwalu Fotografii – OFF