Efektywne użycie pędzli w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Mimo że jesteśmy fotografami, pędzle nie powinny być nam obce. W dzisiejszym odcinku pokażę, jak z nich korzystać.

W ostatnim czasie dostałem od Was sporo pytań dotyczących pędzli. Najczęściej pisaliście, że ograniczacie się do zmiany wielkości i twardości pędzla, a krycie, przepływ i inne bardziej zaawansowane funkcje są Wam obce.

Dziś zaprezentuję, jak korzystać ze skrótów na klawiaturze, aby praca z pędzlami była efektywniejsza i szybsza. Polecam również zakup tabletu graficznego, który dzięki wielu stopniom nacisku pozwala na znacznie dokładniejsze maskowanie elementów.

Kilka słów powiem też o pędzlach, które można pobrać z Internetu i używać ich do dodawania np. elementów makijażu czy smug świetlnych.

W dzisiejszym poradniku:

  • wykorzystanie skrótów klawiszowych,
  • różnice między przepływem a kryciem,
  • wgrywanie nowych pędzli i ich używanie.

Zobacz również: Przygotowanie zdjęć do wydruku w zakładzie fotograficznym

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] 8 rad, jak smacznie fotografować smartfonem [poradnik] Frymografia - Jerozolima światła Tryb LAB w Photoshopie - do czego służy i dlaczego warto z niego korzystać? [wideoporadnik] Fotografia nocna - od czego zacząć? [poradnik] Frymografia - szara strefa wrażeń Kolor selektywny w Adobe Photoshop - proste i potężne narzędzie, które odmieni twoje zdjęcia Jak fotografować na koncertach, aby nie fałszować? [poradnik] Frymografia: idź i rób zdjęcia, ale nie kopiuj świata 6 inspirujących pomysłów na wiosenne zdjęcia [poradnik] "Frymografia" - aparat to młotek Zbuduj w kilka minut cyfrową camerę obscurę na Światowy Dzień Fotografii Otworkowej! W poszukiwaniu własnego kadru Stała współpraca z fotografem Slider do twojego aparatu za niewiele ponad 100 zł [zrób to sam] Szybko i celnie, czyli sesja portretowa Roberta Lewandowskiego Fotografia uliczna w czasach propagandy. Jak się do niej zabrać? [poradnik] "Frymografia" - Szachy nie maty Adobe Lightroom mobile wreszcie na rynku! Jak sprawdza się w praktyce? [test] W podróż bez lustra, czyli jak uniknąć dodatkowego bagażu w trakcie fotowyjazdów Jak założyć fotobloga i którą platformę wybrać? "Frymografia" - Potwór oddycha Bez lustra w studio, czyli dlaczego duża matryca nie zawsze jest zaletą Skąd się biorą dobre zdjęcia?

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?