Magiczne meduzy z lodowatego Morza Białego

Alexander Semenov jest biologiem i profesjonalnym fotografem podwodnym z Moskwy. Specjalizuje się w fotografii makro w naturalnym środowisku, co pozwala przyglądać się organizmom, które trudno obserwować w warunkach laboratoryjnych.

Alexander Semenov nurkuje w lodowatych wodach Morza Białego i fotografuje mieszkające tam organizmy. Po ukończeniu wydziału zoologii w 2007 roku na Uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie Aleksander rozwija swoją pasję związaną z bezkręgowcami.

Jest także szefem zespołu nurków z tej uczelni. Na każdą wyprawę bierze ze sobą aparat wyposażony w obudowę podwodną i lampy błyskowe.

W mrocznej i zimnej otchłani Morza Białego fotografuje meduzy.

Te wspaniałe istoty są zbudowane głównie z wody. Mimo że nie mają mózgu to działają za pomocą układu nerwowego, który jest wrażliwy na światło, zapach i inne czynniki zewnętrzne.

Alexander Semenov nie koncentruje się tylko na badaniach naukowych, zależy mu także na edukowaniu ludzi i przybliżaniu im mieszkańców podwodnego świata. W wyniku zmian klimatycznych populacja morskich bezkręgowców stoi w obliczu niepewnej przyszłości.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

www.offset.com/artist/Alexander+Semenov

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Prawdziwe arcydzieło - scena z serialu "Kidding" to jedno ujęcie Uliczne rozmowy: Tomasz Watras Zawód: przeglądacz internetowych treści fotograficznych Konceptualne zdjęcia Lary Zankoul z Libanu Połączenie zdjęć dokumentalnych, modowych oraz kadrów z filmu to specjalność Akifa Hakana Celebiego Kreatywne i ekspresyjne zdjęcia podwodne Lorenzo Mittiga Urzekające piękno jaskiń lodowych Islandii Reklama Audi bez samochodu ale za to z ekstremalnym narciarstwem? Musisz to zobaczyć! Jamel Shabazz udokumentował powstawanie kultury hip-hopowej w latach 80. XX wieku Sentymentalna wyklejanka, czyli recenzja najnowszej książki Kuby Dąbrowskiego TOP 25 najlepszych fotografii mikroświata [GALERIA] Mieszkając na francuskiej plaży i robiąc zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

7777 zdjęć przez 21 lat. Mężczyzna pokazał, jak zmieniał się dzień po dniu Sezon burzowy sprzyja kreatywności. Oto najlepsze zdjęcia naszych czytelników Dostrzeżesz na tym zdjęciu sowę? Idealnie wpasowała się w drzewo Trzy dni bezsilności: Historia zdjęcia umierającej Omayry Sánchez Zarabiają na bólu jej matki. Getty Images na celowniku oburzonej kobiety Znajduje się 10 miliardów lat świetlnych od nas. Teleskop Hubble’a ujął odległą galaktykę Wykazaliście się wprawnym okiem! Prezentujemy wasze zdjęcia burz Co widział Buzz Aldrin? Dzięki internaucie mamy na to pogląd Obiektywy są za drogie? Zrób zatem swoje! Jej wyszło to naprawdę ciekawie Teleskop Hubble'a znowu działa! Przesłał niesamowite zdjęcia Nasz czytelnik stworzył panoramy 360 stopni z Księżyca. Są przepiękne! Agencja Reutera pokazała "brzydkie" zdjęcie sztangistki. Chiny są oburzone