Ekspresowe wyrównywanie ekspozycji na wielu zdjęciach w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Korzystają z trybów automatycznych lub półautomatycznych bardzo często ekspozycja w serii zdjęć skacze, powodując że część zdjęć jest zbyt jasna lub zbyt ciemna. Jak sobie z tym poradzić?

Chyba każdy, kto fotografuje spotkał się z problemem skaczącej ekspozycji na podobnych zdjęciach. To bardzo denerwujące, szczególnie jeśli zależy nam na obróbce podobnych do siebie zdjęć, które zdecydowanie różnią się jasnością. Często mam z tym problem szczególnie kiedy używam Canona 5D Mark II, w którym światłomierz działa naprawdę kiepsko.

Z tą kwestią zmagają się często fotografowie ślubni. Na zdjęciach z tej ceremonii często pojawia się w kadrze biała suknia ślubna i czarny garnitur, które to utrudniają aparatowi dobranie odpowiedniej ekspozycji. Dzięki użyciu narzędzia wyrównywania ekspozycji, problem będzie znacznie łatwiejszy do rozwiązania. Więcej dowiecie się oczywiście z poniższego filmu!

Zobacz również: Dodawanie smug świetlnych do zdjęć

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Zadbaj o detal na zdjęciach, czyli odszumianie i wyostrzanie w pigułce [wideoporadnik] Specjalizacja w jednej dziedzinie fotografii Fotografia krajobrazowa – praktyczne porady dla każdego fotografa [poradnik] Radzimy, jak szybko skorygować wady obiektywu w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy EL-wire - pomysł na kreatywny portret z efektem płomieni 10 pomysłów na zainteresowanie dziecka fotografią

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?