Obróbka portretu studyjnego w praktyce [wideoporadnik]

W ostatnim czasie dostałem do Was sporo pytań na temat obróbki portretów. Prezentuję więc kolejno wszystkie kroki, które wykonuję przy tego typu obróbce.

Nie ma jednego dobrego sposobu obróbki zdjęć portretowych. Jest mnóstwo złych metod, ale ich naturalnie należy się wystrzegać. Warto również wspomnieć, że nawet dobra metoda, ale użyta niewłaściwie, potrafi zepsuć zdjęcie.

W dzisiejszym poradniku pokażę kilka technik, które stosuję na co dzień przy obróbce. Nie jest to oczywiście jedyny sposób na obróbkę tego typu fotografii, ale moim zdaniem sprawdza się całkiem nieźle. Chciałbym podkreślić, że zwykle nie spłaszczam tak często obrazu, ale na potrzeby poradnika robiłem to zdecydowanie częściej, aby komputer nie zwalniał.

Zagadnienia poruszone w poradniku:

— korekta skóry metodą frequency split,
— korekta kształtu ust,
— usuwanie odstających włosów,
— korekta kolorystyczna,
— zmiana koloru tła,
— zwiększenie kontrastu metodą czarno-białej warstwy,
— użycie narzędzi Dodge & Burn.

Zobacz również: Jak odpowiednio ustawić rozdzielczość ekranową w Adobe Photoshop?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Dlaczego warto zajrzeć do swojego rodzinnego albumu? Prosta i przyjemna konwersja do czerni i bieli w Silver Efex Pro 2 [wideoporadnik] Jak poradzić sobie ze stratą całego sprzętu fotograficznego? Efektywne użycie pędzli w Adobe Photoshop [wideoporadnik] 8 rad, jak smacznie fotografować smartfonem [poradnik] Frymografia - Jerozolima światła Tryb LAB w Photoshopie - do czego służy i dlaczego warto z niego korzystać? [wideoporadnik] Fotografia nocna - od czego zacząć? [poradnik] Frymografia - szara strefa wrażeń Kolor selektywny w Adobe Photoshop - proste i potężne narzędzie, które odmieni twoje zdjęcia Jak fotografować na koncertach, aby nie fałszować? [poradnik] Frymografia: idź i rób zdjęcia, ale nie kopiuj świata 6 inspirujących pomysłów na wiosenne zdjęcia [poradnik] "Frymografia" - aparat to młotek Zbuduj w kilka minut cyfrową camerę obscurę na Światowy Dzień Fotografii Otworkowej! W poszukiwaniu własnego kadru Stała współpraca z fotografem Slider do twojego aparatu za niewiele ponad 100 zł [zrób to sam] Szybko i celnie, czyli sesja portretowa Roberta Lewandowskiego Fotografia uliczna w czasach propagandy. Jak się do niej zabrać? [poradnik] "Frymografia" - Szachy nie maty Adobe Lightroom mobile wreszcie na rynku! Jak sprawdza się w praktyce? [test] W podróż bez lustra, czyli jak uniknąć dodatkowego bagażu w trakcie fotowyjazdów

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać