Obróbka zdjęć z Dubaju w pigułce [screencast]

Gdy w Polsce zima i sypie śnieg, warto przyjrzeć się zdjęciom ze słonecznego Dubaju. Jakub Kaźmierczyk przygotował specjalny screencast, w którym w przyśpieszonym tempie pokazuje swoje metody obróbki zdjęć z ostatniego wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

© Jakub Kaźmierczyk

Oprócz wideoporadników oraz testów przygotowywanych na Fotoblogia.pl, Jakub Kaźmierczyk publikuje także bardziej prywatne, ale fotograficzne teksty na swoim blogu. Ostatni wpis prezentuje najciekawsze zdjęcia z podróży do Dubaju oraz praktyczny screencast z obróbką niektórych z zaprezentowanych zdjęć.

„Pod koniec listopada wybrałem się na 9 dni do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Końcówka roku w ogóle była dla mnie bardzo pracowita. Tuż przed wyjazdem realizowałem zlecenie w Poznaniu, a na dwa dni przed wylotem pojechałem do Warszawy, gdzie pracowałem dla Smyka. Na szczęście udało mi się znaleźć lukę między zleceniami i zamieniłem 3 stopnie na 30". Czytaj więcej

Screencast jest rozwinięciem materiału „Zjednoczone Emiraty Arabskie — genialne miejsce dla fotografa". Pełny opis podróży znajdziecie na prywatnym blogu Jakuba Kaźmierczyka.

Zobacz również: Praktyczne możliwości narzędzia dodge & burn

Podziel się:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Trudne momenty do fotografowania podczas ślubu – jak sobie z nimi poradzić? [poradnik] Ekspresowe wyrównywanie ekspozycji na wielu zdjęciach w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Zadbaj o detal na zdjęciach, czyli odszumianie i wyostrzanie w pigułce [wideoporadnik] Specjalizacja w jednej dziedzinie fotografii Fotografia krajobrazowa – praktyczne porady dla każdego fotografa [poradnik] Radzimy, jak szybko skorygować wady obiektywu w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast] Tablet graficzny - jak z niego korzystać? [wideoporadnik] Portrety jesienną porą i podstawowym obiektywem [poradnik] Czytelniku, rób zdjęcia! Planowanie czy przypadek, czyli fotograficzne przygotowanie do wyjazdu w Alpy