Jak wydobyć piękno z oczu w fotografii portretowej? [wideoporadnik]

Dziś pokażę Wam mój sposób na obróbkę oczu, które w portrecie najczęściej grają pierwsze skrzypce.

Bardzo lubię fotografię portretową. Zdjęcia tego typu wykonuję szczególnie często, kiedy na dworze jest ciepło. Wtedy do aparatu podpinam bardzo jasny obiektyw i zapraszam ładną modelkę. Nad tego typu zdjęciami lubię posiedzieć w Photoshopie, dokładnie obrobić skórę, użyć narzędzie dodge & burn i dopracować każdy detal.

W fotografii portretowej istnieje również bardzo prosta zasada — niemal zawsze to oczy powinny być ostre, bo na nich skupia się uwaga oglądającego. Między innymi z tego powodu, moim zdaniem podczas dokładnej obróbki zdjęć, oczom warto poświęcić więcej czasu.

Sposobów na ich obróbkę jest naprawdę dużo, natomiast moim ulubionym jest praca na krzywych, dzięki którym bez problemu mogę manipulować poszczególnymi elementami oka, jak również zmieniać ich kolor. Wszystko dokładnie opisałem w filmie poniżej. A Wy, jaki macie sposób na obróbkę oczu?

Zobacz również: Sposoby na ratowanie niedoświetlonych zdjęć

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Color Efex - usprawnienie codziennej pracy [wideoporadnik] Zdjęcia jako dokumenty czasów Wszystko, co musisz wiedzieć o korektach lokalnych w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Obróbka zdjęć z Dubaju w pigułce [screencast] Trudne momenty do fotografowania podczas ślubu – jak sobie z nimi poradzić? [poradnik] Ekspresowe wyrównywanie ekspozycji na wielu zdjęciach w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Zadbaj o detal na zdjęciach, czyli odszumianie i wyostrzanie w pigułce [wideoporadnik] Specjalizacja w jednej dziedzinie fotografii Fotografia krajobrazowa – praktyczne porady dla każdego fotografa [poradnik] Radzimy, jak szybko skorygować wady obiektywu w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł Pomysły na prezent dla fotografa do 300 zł Kiedy zapadnie zmrok, czyli obróbka zdjęć nocnych [wideoporadnik] Adobe Lightroom: jak usunąć zamglenia ze zdjęć w kilka minut? [wideoporadnik] Malowanie światłem - sposób na ciemne, zimowe wieczory [poradnik] Pełna obróbka słonecznego portretu w przyśpieszeniu [screencast]

Popularne w tym tygodniu:

6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach? Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Pełna klatka, APS-C, a może coś jeszcze? Jaki format matrycy wybierasz i dlaczego?