Deep Breeding - międzygatunkowe związki w wykonaniu Platona

Deep Breeding to cykl zdjęć wykonanych dla Garage Magazine, w którym główną rolę grają modelki i psy.

Do realizacji cyklu „Deep Breeding" fotograf Platon Antoniou zaprosił najsłynniejsze supermodelki na świecie.

Sesja miała głębszy sens, podkreślający związki międzygatunkowe wykraczające poza mowę przez parowanie stylizacji, wyglądu czy energii między człowiekiem i psem.

Przez zastosowanie świateł studyjnych psy były jeszcze bardziej podenerwowane, co wymusiło większą interakcję z modelkami, które uspokajały zwierzęta. Dzięki temu fotograf mógł zajrzeć za te słynne twarze. Platon stwierdza nawet, że widzimy symbiozę, a nie zbudowany wizerunek.

Platon właściwie od dziecięciu lat nie fotografował mody. Z jego ostatnich projektów najbardziej znane są zdjęcia portretowe prezydentów, za które został również nagrodzony w konkursie World Press Photo 2008.

Pochodzący z Grecji Platon Antoniou jest uznawany za geniusza fotografii portretowej. Ma na swoim koncie ponad 20 okładek w najważniejszych magazynach na świecie, takich jak: „Vogue", „Rolling Stone", „The New York" „Times Magazine", …„Vanity Fair", „Esquire", „GQ", „WIred" czy „The Sunday Times Magazine".

Fotografował w niezwykły sposób głowy państwa z całego świata, w tym Obamę, Blaira, Kadafiego czy Putina. Niedawno na okładce magazynu „Wired" mogliśmy obejrzeć portret Edwarda Snowdena.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

www.platonphoto.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Najlepsze zdjęcia poprzednich edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska [galeria] Koty na targach Hongkongu czują się jak w domu. Pokazał to Marcel Heijnen Świat "Gwiezdnych Wojen" istnieje naprawdę? Reginald Van de Velde udowadnia, że tak Zobacz najlepsze zdjęcie z Instagrama według Photobox Ludzie, którzy las nazywają domem. Fotograficzna opowieść o plemionach Lisu Najpiękniejsze zdjęcia z sesji narzeczeńskich 2019 roku Niepokojące wizje paraliżu sennego na zdjęciach Nicolasa Bruno Zobacz, jak pracuje Jimmy Chin - "fotograf ekstremalny" Surrealistyczne autoportrety japońskiego fotografa "Polska to fascynujący i fotogeniczny kraj podobny do Indii". Wywiad z Maciejem Jeziorkiem [cz.1] Wernisaż wystawy Sony World Photography Awards 2012 w Londynie [galeria] "Wolny czas wolę spędzić z bliskimi lub fotografować" - ulica okiem Jacka Szusta

Popularne w tym tygodniu:

Bitwa myszy w stacji metra wybrana zdjęciem roku LUMIX People's Choice Award Fotograf robi zdjęcia zwierzętom, gdy najmniej się tego spodziewają Artystka ujęła puste ulice Szanghaju. Wszystko przez koronawirusa Toy Story 3 w prawdziwym życiu. Dwóch braci przez 8 lat odtwarzało film Richard Corman pokazał zdjęcia Madonny sprzed czasów jej sławy Najlepsze zdjęcia krajobrazowe w konkursie Landscape Photo of the Year 2019 International Landscape Photographer of the Year 2019 – wyniki konkursu Najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie International Garden Photographer of the Year Najlepsze zdjęcia z porodu: Birth Photography Image Competition 2020 Jak robić dobre zdjęcia na Instagrama? Chris Hernandez zna się na tym doskonale Sony World Photography Awards 2020 - znamy finalistów Wymarzone miejsca na sesję zdjęciową - czy istnieją?