Deep Breeding - międzygatunkowe związki w wykonaniu Platona

Deep Breeding to cykl zdjęć wykonanych dla Garage Magazine, w którym główną rolę grają modelki i psy.

Do realizacji cyklu „Deep Breeding" fotograf Platon Antoniou zaprosił najsłynniejsze supermodelki na świecie.

Sesja miała głębszy sens, podkreślający związki międzygatunkowe wykraczające poza mowę przez parowanie stylizacji, wyglądu czy energii między człowiekiem i psem.

Przez zastosowanie świateł studyjnych psy były jeszcze bardziej podenerwowane, co wymusiło większą interakcję z modelkami, które uspokajały zwierzęta. Dzięki temu fotograf mógł zajrzeć za te słynne twarze. Platon stwierdza nawet, że widzimy symbiozę, a nie zbudowany wizerunek.

Platon właściwie od dziecięciu lat nie fotografował mody. Z jego ostatnich projektów najbardziej znane są zdjęcia portretowe prezydentów, za które został również nagrodzony w konkursie World Press Photo 2008.

Pochodzący z Grecji Platon Antoniou jest uznawany za geniusza fotografii portretowej. Ma na swoim koncie ponad 20 okładek w najważniejszych magazynach na świecie, takich jak: „Vogue", „Rolling Stone", „The New York" „Times Magazine", …„Vanity Fair", „Esquire", „GQ", „WIred" czy „The Sunday Times Magazine".

Fotografował w niezwykły sposób głowy państwa z całego świata, w tym Obamę, Blaira, Kadafiego czy Putina. Niedawno na okładce magazynu „Wired" mogliśmy obejrzeć portret Edwarda Snowdena.

Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

www.platonphoto.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Www sieci: finały NBA i "Polski Młot" w obiektywie Tak wyglądały Niemcy w 1900 roku, zanim kraj został zniszczony przez wojny "Badziewnik” to obiektyw 135 mm zrobiony ze śmieci Niesamowita podróż promu kosmicznego w poklatkowym filmie Od dnia do nocy. Zrobienie tego wyjątkowego zdjęcia zajęło 1,5 roku! Iranian Living Room, czyli z aparatem do irańskich salonów Minimalistyczne krajobrazy pokazują piękno Włoch w prostocie formy ”Czerwone duszki” to rzadkie zjawisko pogodowe. Zobacz, jak powstają Ten lustrzany timelapse Hongkongu zawróci wam w głowach Piękne zdjęcia czapli białej dowodem na sukces ochrony środowiska Matki ze swoimi młodymi, czyli jak zwierzęta dbają o potomstwo Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year

Popularne w tym tygodniu:

Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 To nie Saturn! Księżyc i chmury dobrze go udały Najzabawniejsze zwierzęta świata powracają. Ci fotografowie mieli szczęście Majestatyczne krajobrazy zrobione z nagich ciał. Wyglądają przepięknie Kruk, pomarańczowe niebo i Słońce. Oto symbol pożarów w Kalifornii Zdjęcie dnia. Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej Przekształcił analoga w cyfrę. Oto, jak Nikon FM zyskał drugie życie Zdjęcie dnia. Powrót do szkół we Włoszech, czyli maseczki i sznurek w kolejce Warszawski urbex: Co znajduje się wewnątrz kamienicy przy Żelaznej 43? Zdjęcie dnia. Psy-roboty będą strzec amerykańskich baz Wiemy, jak wygląda struktura Słońca. To najbardziej szczegółowe obrazy dotychczas Najciekawsze sesje, jakie zrobiłam. Jak powstały?