Sports Illustrated zwalnia wszystkich swoich fotografów

Magazyn Sports Illustrated ze względów finansowych zwalnia ostatnich sześciu fotografów.

Już latem ubiegłego roku pojawiły się plotki o redukcjach zatrudnienia w Sports Illustrated, jak również w innych pismach Time-Life ze względu na plany przeniesienia do nowej siedziby, która nie pomieści tylu pracowników. Wydawnictwo przenosi się, ponieważ nie stać go na wynajem dotychczasowej siedziby.

Zachodnie media fotograficzne donoszą, że magazyn Sports Illustrated zwalnia fotografów. Restrukturyzacja firmy i decyzje finansowe są przyczyną rezygnacji Sports Illustrated z etatowych fotografów.

Czy fotoreporter ma jeszcze szansę na etat?

Redaktor naczelny dziennika "Sun-Times", który z końcem maja zwolnił wszystkich 20 zatrudnionych fotoreporterów, chce nauczyć pracowników redakcji…

Robert Beck, Simon Bruty, Bill Frakes, David E. Klutho, John W. McDonough i Al Tielemans mogą nadal współpracować z Sports Illustrated, jednak na innych zasadach. Jakich dokładnie tego nie precyzuje dyrektor fotografów Brad Smith.

Smith zapewnia przy tym, że magazyn Sports Illustrated nadal będzie wykonywał sesje portretowe i będzie obecny na największych imprezach sportowych. Podejście magazynu do fotografii się nie zmienia, zmienia się sposób realizacji.

Zobacz również: Dlaczego zdjęcia i filmy z miejsc konfliktu nie robią już na nas wrażenia? Mówi Wojciech Grzędziński

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekowstki:

Niezwykłe koloryzowanie zdjęć z Dynamichrome Niezwykłe fotomontaże... bez Photoshopa Czy prawdziwego burgera można sfotografować iPhonem, aby wyglądał jak w reklamie? Google Seaview - nurkowanie bez wychodzenia z domu Zrób coś konkretnego ze swoich zdjęć z serwisu Instagram Zaskakujące zdjęcia bardzo mokrych kotów Kamerka GoPro na butelce zamiast fotografa ślubnego Headshot Truck - portrety z dostawą studia pod dom X-Plore - najlepsi artyści time-lapse łączą siły w ochronie Ziemi What’s up Hong Kong - fotografowie ekstremalni czy szaleńcy łamiący prawo? Pixelstick - poważne narzędzie do malowania światłem Zmiana pory dnia i usuwanie mgły niedługo w Photoshopie 26 lat, 177 krajów, 884 tys. km w jednej wyprawie 76-letniego podróżnika fotografa Zdania, których fotografowie nie znoszą Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni Magiczny Photoshop przyszłości pokazany na filmie Historia fotografa i pilota, którzy gonili wschód słońca Kulisy pracy zawodowego fotografa nagrane z poziomu aparatu Decydujący moment na śmiesznie, czyli zdjęcia uchwycone w samą porę! Oto co się stanie, kiedy sowa spotka kamerę lub aparat przy swojej dziupli Kamerzyści i fotografowie tak blisko sportowców, jak tylko zechcą. Co by się stało? W retuszerskiej pracowni, czyli wywiad z Tomaszem Pluszczykiem Oto sposób w jaki filmowcy nagrywają zwierzęta bliżej, niż kiedykolwiek Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci