Artystka odtworzyła portrety swoich przodków 200 lat wstecz

Christine McConnell postanowiła odtworzyć portrety sześciu pokoleń jej przodów idąc po linii matki. Artystka jest przy tym modelką, co nadaje jeszcze bardziej osobisty charakter temu projektowi.

Artystka, fotograf i okazjonalnie piekarz Christine McConnell postanowiła wykonać cykl zdjęć, w którym odtworzyła zdjęcia sześciu pokoleń jej przodków w linii matki. Dotarła do prapraprababci Marty, która urodziła się w 1821 roku.

Cykl zdjęć Christine trzeba pochwalić za dbałość o szczegóły, z powodzeniem odtworzyła wygląd i styl każdej z kobiet. Trudno się jednak temu dziwić, ponieważ Christine dorabia jako stylistka. Jest także znana ze swoich makabrycznych zdjęć ciast oraz ciekawych zdjęć aranżowanych. Jej inspiracją są Tim Burton, Vincent Price i Alfred Hitchcock.

Zobacz również: Prosty efekt retro w Adobe Photoshop

www.flickr.com/photos/christinehmcconnell/

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

W czasie deszczu... fotografowie się nie nudzą! Image Fulgurator - tak można zostać fotospamerem Comedy Wildlife Photography Awards 2019. Najśmieszniejsze zdjęcie roku wybrane! Nudne życie Darth Vadera - zobacz jak wygląda codzienność władcy Imperium Kobieta z bronią, czyli historia niezwykłej kolekcji zdjęć Iranian Living Room, czyli z aparatem do irańskich salonów Różne typy ludzi podczas izolacji na zdjęciach. Którym z nich jesteś? To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Nagrody fotograficzne stowarzyszenia BIAZA przyznane. Zobacz piękno natury Liczy się pomysł, czyli fotografie Joanny Kustry [inspiracja] „Lubię pozostawiać niedosyt” - fotografie z lotu ptaka Kacpra Kowalskiego 40 dni kwarantanny, czyli powrót do włoskiej tradycji w kamerkach internetowych

Popularne w tym tygodniu:

Gwiazda spadała prosto do wulkanu. To zdjęcie zapada w pamięć Jest prawdziwym panem czasu. Ten artysta wie, jak wykorzystać zwolnione tempo Tak się kręci filmy na weselach! Ten przelot dronem to jedno ujęcie Kruk biorący kąpiel mrówkową. Taki widok zdarza się ekstremalnie rzadko Cztery oberwania chmury na jednym zdjęciu. Wyglądają jak mistyczne drzewo Wyjątkowe zdjęcia ślubne z psami w rolach głównych Jak wyglądało zaćmienie Słońca z kosmosu? Widać to na zachwycającym filmie Dziwne fale z gałęzi sfotografowane w niemieckim lesie. Skąd się tam wzięły? Gdy usłyszysz ten dźwięk, lepiej uciekaj. Oto, jak brzmi gorejąca lawa Genialne zdjęcie zaćmienia Słońca. Fotograf zrobił je dokładnie tak, jak zaplanował Orki pokazały piękne zachowanie. Udało się uchwycić je z drona Tajemnicza kolekcja w Grodzisku Mazowieckim. Dzisiaj niszczeje zapomniana przez świat