Nierówności w kolorze skóry na zdjęciach? Radzimy jak sobie z tym poradzić [wideoporadnik]

Dobra tonacja skóry na zdjęciach to jeden z podstawowych elementów odpowiadających za udane zdjęcie. Co jednak zrobić, kiedy nogi mają inny odcień niż twarz?

Fotografując modelki często spotykam się z problemem nierównego koloru skóry na zdjęciach. Nic dziwnego, twarz zazwyczaj traktowana jest kremami, częściej wystawiona jest na działanie słońca, a przed samą sesją nakłada się na nią podkład, puder, rozświetlacz i inne specyfiki. Wszystko to składa się na różnice w odcieniu skóry różnych partii ciała.

Narzędzia korekcji skóry w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Skóra bez znamion? Nic prostszego! W dzisiejszym poradniku przestawię poszczególne narzędzia do korekcji skóry oraz sposoby ich działania.

Na szczęście i w tym przypadku Photoshop okazuje się niezastąpiony, bo w zaledwie kilka minut możemy łatwo skorygować kolorystykę tak, aby dopasować ją do twarzy. W dzisiejszym poradniku poznacie dwie, zupełnie różne metody, z których należy korzystać zamiennie, w zależności od konkretnego zdjęcia. A Wy, jak radzicie sobie z tego typu problemami?

Zobacz również: Jak robić zdjęcia pod światło?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Ringflash Quantuum Quadralite Rx400 w praktyce - zdjęcia w studio Ferie zimowe z aparatem w górach. Radzimy, jak przywieźć lepsze zdjęcia [poradnik] Ring Flash - jak działa i co mamy do wyboru? [poradnik] Jak wydobyć piękno z oczu w fotografii portretowej? [wideoporadnik] Color Efex - usprawnienie codziennej pracy [wideoporadnik] Jak brzytwa z automatu, czyli jak skutecznie wykorzystywać autofokus [poradnik] Zdjęcia jako dokumenty czasów Wszystko, co musisz wiedzieć o korektach lokalnych w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Obróbka zdjęć z Dubaju w pigułce [screencast] Trudne momenty do fotografowania podczas ślubu – jak sobie z nimi poradzić? [poradnik] Ekspresowe wyrównywanie ekspozycji na wielu zdjęciach w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Zadbaj o detal na zdjęciach, czyli odszumianie i wyostrzanie w pigułce [wideoporadnik] Specjalizacja w jednej dziedzinie fotografii Fotografia krajobrazowa – praktyczne porady dla każdego fotografa [poradnik] Radzimy, jak szybko skorygować wady obiektywu w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Obróbka portretu studyjnego w darmowym Gimpie [wideoporadnik] Najciekawsze lustrzanki do 3000 zł

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?