Retusz twarzy w kilku krokach z Akademią EITCA - podstawy obróbki zdjęć plus 80 % dofinansowania UE na szkolenie z Grafiki Komputerowej

Artykuł sponsorowany

Do wykonania poprawnego retuszu twarzy wcale nie trzeba doświadczenia i wybitnych umiejętności. Wystarczy stosować kilka kroków, które pozwolą uzyskać optymalny efekt na poprawnie wykonanych zdjęciach przy niewielkim nakładzie pracy na osobnych warstwach - i to w praktycznie każdej wersji Adobe Photoshop.

Usuwanie niedoskonałości

Nawet osoby o wyjątkowo zdrowej cerze przy powiększeniu miewają drobne defekty, których należy się pozbyć już na samym początku retuszowania. Blizny, przebarwienia, piegi i krostki trzeba usunąć w pierwszej kolejności, stosując podstawową metodę pędzla korygującego (ang. Healing Brush) w dużym powiększeniu. Jeśli istnieje taka potrzeba, w tym kroku można także usunąć zbyt mocno zaznaczające się pod oczami zmarszczki (tą samą metodą z mniejszym kryciem warstwy) lub odznaczające się pojedyncze, ciemniejsze włoski na twarzy.

Wyrównywanie kolorytu skóry

Do tej operacji potrzebne jest stworzenie warstwy koloru kryjącego (ang. Solid Color). Z dostępnego próbnika należy wybrać najbardziej odpowiedni koloryt i zastosować go na całości twarzy (przy użyciu maski obejmującej skórę), przełączając tryb mieszania na kolor. Aby całość wyglądała naturalnie, należy zredukować krycie warstwy do uzyskania zadowalającego efektu (max. 20%).

Nasycanie i tonowanie zdjęcia

By twarz zyskała zdrowy odcień świeżej skóry należy pozbyć się ewentualnych zażółceń jej kolorystyki. Na warstwie Barwa/Nasycenie (ang. Hue/Saturation) rozjaśniamy kanał żółty (opcja Jasność — ang. Lightness) o kilka stopni. By nadać zdjęciu charakter, na warstwie krzywych w kanale niebieskim przesuwamy punkt czerni w górę. Jeśli zbytnio wywindujemy ton, możemy go skorygować innym punktem (przesuniętym w stronę żółci).

Tak przygotowane w postprodukcji zdjęcie to jednak dopiero początek drogi dla ambitnego retuszera. W karierze grafika zdarza się jednak nader często praca ze zdjęciami trudnymi w obróbce, które wymagają większego nakładu pracy i znajomości środowiska Adobe Photoshop. Aby posiąść tego typu poszerzone kompetencje, najlepiej skorzystać z kompleksowego przeszkolenia. Studium Akademii EITCA, które oferuje specjalistyczne kursy IT online, posiada rozbudowany program szkoleniowy (150 h) w zakresie Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, czy Adobe InDesign. Dla czytelników niniejszego artykułu przygotowano ofertę pozwalającą na realizację szkolenia EITCA/CG Grafika Komputerowa z 80% dofinansowaniem z funduszy EFRR.

Program szkolenia EITCA/CG:

1. EITC/CG/APS: Tworzenie i obróbka obrazów z Adobe Photoshop - 15h
2. EITC/CG/AI1: Grafika wektorowa z Adobe Illustrator - 15h
3. EITC/CG/AIDF: Skład poligraficzny z Adobe InDesign - 15h
4. EITC/CG/AF: Tworzenie animacji i grafiki interaktywnej z Adobe Flash - 15h
5. EITC/CG/VICG: Identyfikacja wizualna w grafice komputerowej - 15h
6. EITC/CG/CAG: Artystyczne aspekty grafiki - 15h
7. EITC/CG/AD: Projektowanie witryn sieci Web z Adobe Dreamweaver - 15h
8. EITC/CG/AI2: Projektowanie i tworzenie identyfikacji wizualnej z Adobe Illustrator - 15h
9. EITC/CG/ACSU: Wizualizacja i grafika 3D z AutoCad oraz SketchUp - 15h
10. EITC/CG/TFCG: Teoretyczne aspekty grafiki komputerowej - 15h

Aby skorzystać z opłat obniżonych o 80% dzięki wsparciu unijnemu, należy zarejestrować się w portalu Akademii EITCA, podając przy rejestracji ww. elektroniczny kod dofinansowania (tylko w okresie jego ważności, pod warunkiem dostępności miejsc dofinansowanych, których jest ograniczona liczba — można ją na bieżąco sprawdzić w elektronicznym formularzu rejestracji).

Zobacz również: Przykładowa obróbka zdjęcia ślubnego

Pozostałe kierunki kształcenia Akademii EITCA: (do 15.02.2015 również podlegają 80 % dofinasowania UE z kodem dofinansowania SEGYA)

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Konkurs Wildlife Photographer of the Year dyskryminuje fotografów ze starszymi aparatami Nagrody dziennikarskie Pulitzera przyznane! Ruszyła 9. edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska Fotoblogia.pl największym serwisem o fotografii Jesteś zawodowcem, a nie masz jeszcze D3? Wyślij swoje zdjęcie na konkurs Grand Press Photo SocialDocumentary.net: wygrana Tomasza Tomaszewskiego Przegląd portfolio z Bochenkiem i Ostręgą na Festiwalu WSF Todd Hido w warszawskiej Yours Gallery Wielki konkurs ASUS – czeka zestaw akcesoriów i podróż do Kenii Pokaż ludzkie emocje i wygraj warsztaty fotoreportażu w Akademii Nikona Fotografia jako inwestycja - Jesienna Aukcja ZPAF Marcowy numer "Digital Camera Polska"

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Protestujący w obronie sędziego Igora Tulei