Retusz twarzy w kilku krokach z Akademią EITCA - podstawy obróbki zdjęć plus 80 % dofinansowania UE na szkolenie z Grafiki Komputerowej

Retusz twarzy w kilku krokach z Akademią EITCA - podstawy obróbki zdjęć plus 80 % dofinansowania UE na szkolenie z Grafiki Komputerowej

Retusz twarzy w kilku krokach z Akademią EITCA - podstawy obróbki zdjęć plus 80 % dofinansowania UE na szkolenie z Grafiki Komputerowej
Redakcja Fotoblogia.pl
09.02.2015 14:00, aktualizacja: 26.07.2022 19:41

Do wykonania poprawnego retuszu twarzy wcale nie trzeba doświadczenia i wybitnych umiejętności. Wystarczy stosować kilka kroków, które pozwolą uzyskać optymalny efekt na poprawnie wykonanych zdjęciach przy niewielkim nakładzie pracy na osobnych warstwach - i to w praktycznie każdej wersji Adobe Photoshop.

Usuwanie niedoskonałości

Nawet osoby o wyjątkowo zdrowej cerze przy powiększeniu miewają drobne defekty, których należy się pozbyć już na samym początku retuszowania. Blizny, przebarwienia, piegi i krostki trzeba usunąć w pierwszej kolejności, stosując podstawową metodę pędzla korygującego (ang. Healing Brush) w dużym powiększeniu. Jeśli istnieje taka potrzeba, w tym kroku można także usunąć zbyt mocno zaznaczające się pod oczami zmarszczki (tą samą metodą z mniejszym kryciem warstwy) lub odznaczające się pojedyncze, ciemniejsze włoski na twarzy.

Wyrównywanie kolorytu skóry

Do tej operacji potrzebne jest stworzenie warstwy koloru kryjącego (ang. Solid Color). Z dostępnego próbnika należy wybrać najbardziej odpowiedni koloryt i zastosować go na całości twarzy (przy użyciu maski obejmującej skórę), przełączając tryb mieszania na kolor. Aby całość wyglądała naturalnie, należy zredukować krycie warstwy do uzyskania zadowalającego efektu (max. 20%).

Nasycanie i tonowanie zdjęcia

By twarz zyskała zdrowy odcień świeżej skóry należy pozbyć się ewentualnych zażółceń jej kolorystyki. Na warstwie Barwa/Nasycenie (ang. Hue/Saturation) rozjaśniamy kanał żółty (opcja Jasność - ang. Lightness) o kilka stopni. By nadać zdjęciu charakter, na warstwie krzywych w kanale niebieskim przesuwamy punkt czerni w górę. Jeśli zbytnio wywindujemy ton, możemy go skorygować innym punktem (przesuniętym w stronę żółci).

Tak przygotowane w postprodukcji zdjęcie to jednak dopiero początek drogi dla ambitnego retuszera. W karierze grafika zdarza się jednak nader często praca ze zdjęciami trudnymi w obróbce, które wymagają większego nakładu pracy i znajomości środowiska Adobe Photoshop. Aby posiąść tego typu poszerzone kompetencje, najlepiej skorzystać z kompleksowego przeszkolenia. Studium Akademii EITCA, które oferuje specjalistyczne kursy IT online, posiada rozbudowany program szkoleniowy (150 h) w zakresie Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, czy Adobe InDesign. Dla czytelników niniejszego artykułu przygotowano ofertę pozwalającą na realizację szkolenia EITCA/CG Grafika Komputerowa z 80% dofinansowaniem z funduszy EFRR.

Program szkolenia EITCA/CG:

  1. [u]EITC/CG/APS:[/u] Tworzenie i obróbka obrazów z Adobe Photoshop - 15h
  1. [u]EITC/CG/AI1:[/u] Grafika wektorowa z Adobe Illustrator - 15h
  1. [u]EITC/CG/AIDF:[/u] Skład poligraficzny z Adobe InDesign - 15h
  1. [u]EITC/CG/AF:[/u] Tworzenie animacji i grafiki interaktywnej z Adobe Flash - 15h
  1. [u]EITC/CG/VICG:[/u] Identyfikacja wizualna w grafice komputerowej - 15h
  1. [u]EITC/CG/CAG:[/u] Artystyczne aspekty grafiki - 15h
  1. [u]EITC/CG/AD:[/u] Projektowanie witryn sieci Web z Adobe Dreamweaver - 15h
  1. [u]EITC/CG/AI2:[/u] Projektowanie i tworzenie identyfikacji wizualnej z Adobe Illustrator - 15h
  1. [u]EITC/CG/ACSU:[/u] Wizualizacja i grafika 3D z AutoCad oraz SketchUp - 15h
  1. [u]EITC/CG/TFCG:[/u] Teoretyczne aspekty grafiki komputerowej - 15h

Aby skorzystać z opłat obniżonych o 80% dzięki wsparciu unijnemu, należy zarejestrować się w portalu Akademii EITCA, podając przy rejestracji ww. elektroniczny kod dofinansowania (tylko w okresie jego ważności, pod warunkiem dostępności miejsc dofinansowanych, których jest ograniczona liczba - można ją na bieżąco sprawdzić w elektronicznym formularzu rejestracji).

Pozostałe kierunki kształcenia Akademii EITCA: (do 15.02.2015 również podlegają 80 % dofinasowania UE z kodem dofinansowania SEGYA)

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)