Sprawdzamy czy Affinity Photo jest prawdziwą alternatywą dla Photoshopa

Twórcy programu reklamują go jako pierwszą realną alternatywę dla Photoshopa. Czy obietnice te możemy brać na poważnie?

Muszę przyznać, że bardzo sceptycznie podchodzę do głośnych premier, które często pełne są pustych obietnic. Doskonale pamiętam wszystkie iPhone killery z czasów iPhone 3G, po których słuch szybko zaginął.

Podobne przypuszczenia miałem w stosunku do nowego programu firmy Serif, ale już pierwsze zetknięcie pozytywnie mnie zaskoczyło. Affinity oferuje przede wszystkim wsparcie PSD, 16 bit, CMYK i LAB, ale więcej na temat samej aplikacji przeczytacie w artykule Marcina.

W poniższym wideo znajdziecie krótki opis możliwości wykorzystania programu. Szkoda, że Affinity działa tylko na platformie OS X, ale mam nadzieję, że już niebawem trafi do szerszego grona odbiorców, bo jego możliwości są naprawdę duże!
[youtube]Pełny opis znajdziecie na:

Zobacz również: Tworzenie cyfrowego efektu bokeh w Adobe Photoshop

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Co ma wspólnego wełna stalowa i fotografia, czyli malowanie światłem nad Wisłą [poradnik] Kiedy fotografia ślubna się opłaca? Dodawanie nocnych świateł do dziennych zdjęć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Ringflash Quantuum Quadralite Rx400 w praktyce - poza studiem Radzimy jak maskować fotografie o zróżnicowanej ekspozycji [wideoporadnik] Ringflash Quantuum Quadralite Rx400 w praktyce - zdjęcia w studio Spakuj plecak i leć zwiedzać świat! [poradnik] Wygodne jak profile, czyli dlaczego prawie nie obrabiamy naszych zdjęć Nierówności w kolorze skóry na zdjęciach? Radzimy jak sobie z tym poradzić [wideoporadnik] Ferie zimowe z aparatem w górach. Radzimy, jak przywieźć lepsze zdjęcia [poradnik] Ring Flash - jak działa i co mamy do wyboru? [poradnik] Jak wydobyć piękno z oczu w fotografii portretowej? [wideoporadnik] Color Efex - usprawnienie codziennej pracy [wideoporadnik] Jak brzytwa z automatu, czyli jak skutecznie wykorzystywać autofokus [poradnik] Zdjęcia jako dokumenty czasów Wszystko, co musisz wiedzieć o korektach lokalnych w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Obróbka zdjęć z Dubaju w pigułce [screencast]

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze