Wyjątkowy artysta zaprezentuje swoje zdjęcia w nowej galerii fotografii w Poznaniu

W Poznaniu rusza pierwsza wystawa powstającej galerii fotografii w miejscu, gdzie przed laty mieściła się wypożyczalnia kaset video „Erotica" i klub nocny „Extreme". W tym nietypowym miejscu już w najbliższy piątek odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy „Transformacja". Fotoblogia.pl została patronem medialnym i partnerem galerii.

Fotograficzna „Transformacja" w Poznaniu

Autorem prac na pierwszej wystawie w nowej poznańskiej galerii będzie artysta wyjątkowy… Autorem prac wystawionych w najbliższy piątek 13 marca będą wszyscy Ci, którzy zgłosili do organizatorów swoje fotografie. Przyjaciele fotografii z Poznania i nie tylko.

„Nawiązujemy w ten sposób do początków tego typu prezentacji fotografii w Poznaniu, którego pionierami byli Janusz Nowacki i Grzegorz Osztynowicz, którzy organizowali w połowie lat 80. „Salon dla poznaniaków”.

Spośród wszystkich nadesałnych prac organizatorzy wydrukują i powieszą na ścianach galerii 200 fotografii. Wszystkie zdjęcia będą wyświetlane z rzutnika na ścianach przez cały dzień wernisażu.

Kolejnym punktem programu jest zakład fotograficzny u pana z wąsem. Każdy odwiedzający będzie miał możliwość wykonania staromodnego, pozowanego zdjęcia. Tego dnia ruszy również projekt archiwum społecznego. Bezpłatnie będzie można zeskanować archiwalne fotografie.

Program dnia (piątek 13 marca):

  • 13:13 – prezentacja programu galerii na rok 2015; konferencja prasowa dla mediów; prezentacje multimedialne.
  • 10:00 — 20:00 — dzień otwarty galerii w budowie — wspólny wydruk i wieszanie prac uczestników

Zobacz również: Interaktywne galerie w Lightroomie - szybko, prosto i przyjemnie

4700 osób mówi TAK dla galerii fotografii w Poznaniu

Fotografowie dokumentaliści związani ze ZPAF Okręg Wielkopolski zebrali się razem, aby stworzyć w Poznaniu miejsce dla fotografii. Niedawno organizatorom udało się znaleźć i wstępnie wynająć od miasta lokal na działalność ul. Głogowskiej 35a w Poznaniu (dogodne wejście przez podwórze od ul. Gąsiorowskich). Od najbliższego piątku fotografie będą wisieć w miejscu, gdzie niegdyś mieściła się wypożyczalnia kaset video „Erotica" i klub nocny „Extreme". Całą inicjatywę jak do tej pory poparło ok. 4700 osób na Facebooku. Popiera też Fotoblogia.pl, która została partnerem i patronem medialnym galerii w Poznaniu. Projekt wspierają też Canon Polska, doc! photo magazine czy sklep digital24.pl. Partnerami merytorycznymi są Universität Hannover – katedra fotografii uniwersytetu w Hanowerze (Niemcy), KAUNAS PHOTO — festiwal fotografii w Kownie (Litwa), PhotoART Centrum Koszyce (Słowacja), kuratorzy z Ukrainy, Czech, Rosji, ZPAF, Instytut Fotografii ProFotografia, FaceToFace, wydawnictwo 5 shoots.

Galeria fotografii w Poznaniu ma być także miejscem, gdzie będą organizowane między innymi multimedialne wystawy najlepszych polskich i zagranicznych fotografów, spotkania autorskie z twórcami, innowacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, pokazy slajdów, filmów o fotografii i multimediów fotograficznych, wystawy plenerowe, pokazy zdjęć w miejscach publicznych czy biblioteka fotografii dokumentalnej. Organizatory zapowiadają też stworzenie archiwum fotografii dokumentujących poznańską dzielnicę Łazarz oraz portretowej galerii mieszkańców Łazarza.

„Naszym głównym celem jest stworzenie szeroko otwartego miejsca na kulturalnej mapie Poznania, miejsca spotkań dla wszystkich — społeczności lokalnej Łazarza, pasjonatów fotografii, fotografów amatorów, sympatyków kultury i wydarzeń kulturalnych oraz twórców z Poznania, całej Polski i innych krajów europejskich".

Więcej na temat całego wydarzenia możecie przeczytać w tekście Adriana Wykroty na jego blogu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

„Oświeć się!”, czyli nowa edycja kursu oświetlenia studyjnego Mariusza Tokajuka Z wizytą w fabryce Nikona w Tajlandii [relacja] "Gerald Howson: bardzo polska sprawa" - wystawa nieznanych fotografii w Jeleniej Górze Tajlandia - kraj tysiąca uśmiechów [relacja z wyjazdu] Dlaczego aż 20 % finałowych zdjęć World Press Photo 2015 zostało zdyskwalifikowanych? Retusz twarzy w kilku krokach z Akademią EITCA - podstawy obróbki zdjęć plus 80 % dofinansowania UE na szkolenie z Grafiki Komputerowej „Fotografia produktowa – kompendium wiedzy". Nowa edycja warsztatów z Olkiem Iwaszkiewiczem Krzysztof Miller: fotograf wojenny musi być „wariatem" [wywiad] 3. edycja Projektu Przetwórnia z udziałem Rafała Milacha Kompendium wiedzy o fotografii produktowej na warsztatach Olka Iwaszkiewicza Piotr Trybalski nagrodzony w konkursie Travel Photographer of the Year 2014 Rekordowe wyniki Fotoblogia.pl Kurs „Oświeć się!” - oświetlenie studyjne w praktyce Surrealistyczne zdjęcia Wiktora Franko w Galerii Nizio Fotografia produktowa – kompendium wiedzy Olka Iwaszkiewicza Fotograficzny newsletter Fotoblogia.pl - najlepsze treści w jednym miejscu Frymografia na wystawie i warsztatach w Krakowie Oto najlepsze „Portrety z drogi" Zwycięzcy 3. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Startują warsztaty online z Lidią Popiel Zwycięzcy 2. etapu konkursu fotograficznego „Portrety z drogi” Pierwsza w Polsce międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej „Portrety z drogi” - galeria najlepszych zdjęć pierwszego etapu „Portrety z drogi” – nowy konkurs fotograficzny dla blogerów, podróżników i fotografów