World Press Photo 2015 Multimedia Contest - oto najlepsze dokumenty multimedialne świata

Po raz piąty międzynarodowe jury wybrało jedną zwycięską produkcję w kategorii Interactive Documentary oraz trzy nagrodzone produkcje w kategorii Short Feature i Long Feature.

W tym roku do konkursu World Press Photo Multimedia Contest zgłoszono 352 produkcje z czego 221 w kategorii Short Features, 73 w kategorii Long Features i 58 w Interactive Documentary.

Pierwsze miejsce w kategorii Short Feature zdobył film Behind the video of Eric Garner’s deadly confrontation with New York Police opisujący znany incydent, w którym zginą Eric Garner podczas obezwładniania przez Policję z Nowego Yorku.

Drugie miejsce w tej kategorii przyznano filmowi “Fighting the Ebola Outbreak, Street by Street”, który opisuje trudną pracę ambulansu w czasie największego kryzysu związanego z epidemią eboli we wrześniu 2014 roku.

Trzecie miejsce w kategorii Short Feature zdobył film “At the Gates of Europe”, który skupia się na problemach uchodźców po Arabskiej Wiośnie. Film dokumentuje z perspektywy poszukiwanych i szukających trudną operacje ratowniczą, w której uratowano prawie 200 imigrantów z Syrii i Pakistanu.

W kategorii Long Features pierwsze miejsce zdobył film “The Long Night” opisujący niepełnoletnich uwikłanych w amerykańskim handlu żywym towarem.

Zobacz również: Tomasz Lazar opowiada o swojej podróży do Aokigahara - japońskiego lasu samobójców

Drugie miejsce zdobył film “The Fence”. Porusza on temat ogrodzenia jakie znajduje się na granicy USA i Meksyku. Jego budowa rozpoczęła się w 2006 roku i pochłonęła ponad 3 biliony dolarów i rozciąga się na ponad 1200 km. Dokument pokazuje życie pograniczników, mieszkańców i imigrantów, którzy przekraczają granicę każdego dnia.

Trzecie miejsce w kategorii Long Features otrzymał film “Japan’s Disposable Workers: Net Cafe” opisujący niełatwe życie tzw. białych kołnierzyków w Japonii. Z powodu kryzysu nawet długie godziny pracy mogą nie zapewnić bezpieczeństwa zatrudnienia, czy pensji, która umożliwia wynajęcie mieszkania. W czasie ostatniej dekady popularne stało się traktowanie kafejek internetowych do celów mieszkaniowych.

Zwycięzcą w kategorii Interactive Documentary został film “The And” poświęcony dynamice współczesnych związków przez pokazanie widzowi emocjonalnej przestrzeni prawdziwych par, które są w związku.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Inspiracje dokumentalne #1 Piękne, poranne światło na zdjęciach z Transylwanii Zdjęcia finalistów Smithsonian Photo Contest zachwycają pięknem i różnorodnością życia Tajemniczy ogród w studiu fotograficznym Freestylowe, delikatnie nasycone i surrealistyczne zdjęcia Chrisa Gordannera Michał Szlaga: „Używam fotografii jako narzędzia interwencji” [wywiad] Artystyczne selfie Klaudii Cechini Fotograficzny portret Warao - jednego z ostatnich plemion tubylców w Ameryce Południowej Czy te zdjęcia są prawdziwe? Moonlighting - w ciemności też jest światło Czy Macduff Everton to Ansel Adams fotografii podróżniczej? Kolorowa stylistyka berlińskiego metra 200 orbów na jednym zdjęciu - nowy rekord Guinnessa w malowaniu światłem Sony World Photography Awards 2015 - przegląd najlepszych finałowych zdjęć Kropki na twarzy dają fotograficzną wolność Rodzina jako uniwersalny archetyp wspólny dla różnych kultur Modele zatopieni w miodzie jak w bursztynie Magdalena Wasiczek z nagrodą Grand Prix konkursu International Garden Photographer of the Year 2015 Mike Stimpson dobrze się bawi i składa świetne zdjęcia z klocków Lego Cecil Beaton - dandys fotografii brytyjskiej

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Michał Ostrowski: "Mieszkając w górach zapragnąłem zachować choć część tego co widzę nie tylko w pamięci" Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Fotograf stopił aparat w swoim dronie po tym, jak próbował zrobić zdjęcia gorącej lawy z bliska Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji