Analog Efex Pro 2 - analogowe wspomnienia w cyfrowej wersji

Analog Efex Pro 2 to interesująca wtyczka, ale wymaga sporo uwagi, bo łatwo można zniweczyć całą pracę, jaką włożyliśmy w zrobienie zdjęcia.

Muszę przyznać, że do tej wtyczki trudno było mi przywyknąć. Powodem tego były zainstalowane presety. Zwykle psuły one zdjęcia, które trafiły pod nóż Analog Efex. Jednak po dłuższych próbach i kilku podejściach udało mi się dogadać z tym plug-inem.

Analog Efex zawiera mnóstwo ciekawych opcji, których należy używać z umiarem, aby nie zniszczyć zdjęcia. Warto sprawdzić, za co odpowiadają poszczególne funkcje, bo umiejętne ich użycie sprawi, że zdjęcie będzie wyglądało ciekawie, a nie tandetnie.

W dzisiejszym poradniku:

— dlaczego nie korzystać z gotowych presetów,
— których funkcji warto używać,
— jak dopracować zdjęcie na warstwach w Photoshopie.

Zobacz również: Usuwanie zagnieceń z tła na zdjęciach studyjnych

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] W czym nosić nasz sprzęt fotograficzny? [poradnik] Jak fotografować krajobrazy i budynki, aby nie wyglądały banalnie [poradnik] Frymografia: co było do udowodnienia Obróbka portretu studyjnego w praktyce [wideoporadnik] Dlaczego warto zajrzeć do swojego rodzinnego albumu? Prosta i przyjemna konwersja do czerni i bieli w Silver Efex Pro 2 [wideoporadnik] Jak poradzić sobie ze stratą całego sprzętu fotograficznego? Efektywne użycie pędzli w Adobe Photoshop [wideoporadnik] 8 rad, jak smacznie fotografować smartfonem [poradnik] Frymografia - Jerozolima światła Tryb LAB w Photoshopie - do czego służy i dlaczego warto z niego korzystać? [wideoporadnik] Fotografia nocna - od czego zacząć? [poradnik] Frymografia - szara strefa wrażeń Kolor selektywny w Adobe Photoshop - proste i potężne narzędzie, które odmieni twoje zdjęcia Jak fotografować na koncertach, aby nie fałszować? [poradnik] Frymografia: idź i rób zdjęcia, ale nie kopiuj świata 6 inspirujących pomysłów na wiosenne zdjęcia [poradnik] "Frymografia" - aparat to młotek Zbuduj w kilka minut cyfrową camerę obscurę na Światowy Dzień Fotografii Otworkowej! W poszukiwaniu własnego kadru Stała współpraca z fotografem Slider do twojego aparatu za niewiele ponad 100 zł [zrób to sam] Szybko i celnie, czyli sesja portretowa Roberta Lewandowskiego

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?