5 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć pracując w Lightroomie

Odpowiednio dopracowany system pracy w Lightroomie jest niesamowicie ważny. Dziś zdradzę Wam kilka trików, które pomogą Wam usprawnić Wasz workflow.

Adobe Lightroom to z pozoru mało rozbudowana aplikacja, dzięki której katalogujemy i obrabiamy zdjęcia. Nic bardziej mylnego — to bardzo rozbudowany program. Nie znając pewnych trików, nasza praca będzie zdecydowanie mniej efektywna, a co za tym idzie — będziemy spędzać więcej czasu przy komputerze.

Ja jednak jestem zdania, że czas spędzony przy komputerze powinniśmy ograniczać do minimum, żeby mieć czas dla rodziny, przyjaciół czy na inne przyjemności. Między innymi dlatego cały czas staram się dopracować swój system pracy, aby odpowiednia obróbka trwała jak najkrócej.

Dziś dzielę się z Wami kilkoma trikami, które wykorzystuję w codziennej pracy, a dzięki nim mogę oszczędzić naprawdę sporo czasu.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Auto przed obiektywem Ciekawe miejsca do zdjęć - jak je znaleźć? [poradnik] Piotr Andrews: „Robienie zdjęć już nic nie wnosi” [wywiad] Szybka zmiana kolorystyki w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Wesela sponsorowane - czym są i czy opłacają się z perspektywy fotografa? Frymografia: W poszukiwaniu tamtego czasu Sprawdzamy czy Affinity Photo jest prawdziwą alternatywą dla Photoshopa Co ma wspólnego wełna stalowa i fotografia, czyli malowanie światłem nad Wisłą [poradnik] Kiedy fotografia ślubna się opłaca? Dodawanie nocnych świateł do dziennych zdjęć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Ringflash Quantuum Quadralite Rx400 w praktyce - poza studiem Radzimy jak maskować fotografie o zróżnicowanej ekspozycji [wideoporadnik] Ringflash Quantuum Quadralite Rx400 w praktyce - zdjęcia w studio Spakuj plecak i leć zwiedzać świat! [poradnik] Wygodne jak profile, czyli dlaczego prawie nie obrabiamy naszych zdjęć Nierówności w kolorze skóry na zdjęciach? Radzimy jak sobie z tym poradzić [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Dowiedz się, jak krok po kroku dobrze wyretuszować portret Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać