Layout - darmowa Instagramowa aplikacja do kolaży

Instagram zaprezentował swoją aplikację do kolaży o nazwie Layout. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo intuicyjna i przyjazna w obsłudze.

Layout

Layout

Layout - tworzenie kolaży

Mimo że kolaże fotograficzne są obecne na Instagramie od dawna, musieliśmy do tego używać aplikacji innych producentów, które często nie były zbyt intuicyjne, albo umieszczały na zdjęciu reklamowe logo. Dziś Instagram zaprezentował swoją aplikacje do kolaży o nazwie Layout, póki co jedynie na iOS.

Po otarciu aplikacji wybieramy zdjęcia, z których ma się składać nasz kolaż. W każdej chwili możemy podmienić zdjęcie, które wybraliśmy. Możemy wybrać do dziewięciu zdjęć, a aplikacja pokaże nam propozycje jak zdjęcia mogą być poukładane.

Kolaż wykonany aplikacją Layout

Po wybraniu zdjęć możemy zając się ich układem i wielkością. Za pomocą suwaczka możemy dostosować boki i proporce. Po zaznaczeniu konkretnego zdjęcia pracujemy na nim, możemy je odwracać i jak wspominałem podmieniać.

Kolaż wykonany aplikacją Layout

Za pomocą aplikacji korzystamy z całej biblioteki zdjęć albo w zakładce Faces (twarze) widzimy tylko zdjęcia z twarzami. Fajną funkcją jest Photo Booth — pozwala ona na wykonanie szybko czterech autoportretów, które układa w kwadrat.

Kolaż wykonany aplikacją Layout

Zobacz również: Przyśpiesz pracę w Photoshopie za pomocą kolorów

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Fotografia mobilna:

7 pomysłów na ciekawe zdjęcia smartfonem - bez wychodzenia z domu Enlight - świetny kombajn do fotografii mobilnej Darkroom - mobilna ciemnia pełna możliwości Instagramy wydrukowane, czyli testujemy wydruki z Fotolab.co Najciekawsze mobilne zdjęcia według magazynu „Time", czyli Instagram pełen ciekawostek Aplikacje do korekcji perspektywy - SKRWT oraz SKEW Instagram na papierze, czyli Instadruk w akcji! [wywiad] Fotoporady National Geographic w Twoim smartfonie Matryca Sony Exmor RS IMX230 –AF z detekcją fazy do smartfonów Aplikacja Aviary teraz bardziej interesująca niż kiedykolwiek Vzcolucja w Polsce, czyli najciekawsze miastowe profile na Instagramie Za duży nos, za małe uszy. Mobilne portrety. HTC Re - wodoodporna kamerka dla każdego (smartfona) Lume by Lichtfaktor - aplikacja do malowania światłem na iPada Nowa technologia budowy obiektywów zoom już niedługo nawet w najcieńszych smartfonach App Store wykorzystał bezprawnie zdjęcie polskiego fotografa. Jak z tym walczyć? Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 4] Jak mówiłem tak zrobiłem - czyli oficjalnie zapraszam na warsztaty! VSCO nieudolnie walczy z Instagramem Nowy tajemniczy algorytm ma działać cuda w aparatach mobilnych Instagram stworzył darmową aplikację do nagrywania filmów hyperlapse Smartfon jak cytryna, czyli co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Część II Kiedyś i dziś na jednym zdjęciu, czyli układanki fotograficzne z aplikacją Timera Lenka, czyli czarno na białym w smartfonowym aparacie