5 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć pracując w Photoshopie [wideoporadnik]

Photoshop w odróżnieniu od Lightrooma to potężna aplikacja skrywająca w sobie całe mnóstwo zakamarków. Warto poświęcić trochę czasu, aby go dobrze dostosować do swoich potrzeb.

Po ostatnim artykule w Lightroomie prosiliście mnie o podobny, tyle że o większym bracie — Photoshopie. Wiele osób pracuje w tej aplikacji latami nie wiedząc o istnieniu niektórych funkcji, czy usprawnień. Nie ukrywam, że ja o wielu również jeszcze kilka lat temu nie miałem pojęcia, a mój system pracy był znacznie mniej efektywny.

5 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć pracując w Lightroomie

Odpowiednio dopracowany system pracy w Lightroomie jest niesamowicie ważny. Dziś zdradzę Wam kilka trików, które pomogą Wam usprawnić Wasz workflow.

W dzisiejszym poradniku pokażę Wam funkcje, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, a dzięki większości z nich możemy pracować efektywniej. Zawsze powtarzam, że moim zdaniem, przy komputerze powinniśmy spędzać jak najmniej czasu, dlatego ta efektywność jest tak ważna. A może według Was powinienem coś dodać do tej listy?

Zobacz również: Prosty sposób wykonania mobilnego i elastycznego slidera na wakacyjne wypady

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować 14 powodów dla których warto zrezygnować z logo na zdjęciu 5 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć pracując w Lightroomie Auto przed obiektywem Ciekawe miejsca do zdjęć - jak je znaleźć? [poradnik] Piotr Andrews: „Robienie zdjęć już nic nie wnosi” [wywiad] Szybka zmiana kolorystyki w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Wesela sponsorowane - czym są i czy opłacają się z perspektywy fotografa? Frymografia: W poszukiwaniu tamtego czasu Sprawdzamy czy Affinity Photo jest prawdziwą alternatywą dla Photoshopa Co ma wspólnego wełna stalowa i fotografia, czyli malowanie światłem nad Wisłą [poradnik] Kiedy fotografia ślubna się opłaca? Dodawanie nocnych świateł do dziennych zdjęć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Ringflash Quantuum Quadralite Rx400 w praktyce - poza studiem Radzimy jak maskować fotografie o zróżnicowanej ekspozycji [wideoporadnik] Ringflash Quantuum Quadralite Rx400 w praktyce - zdjęcia w studio Spakuj plecak i leć zwiedzać świat! [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać