Capture One Pro 8 - wprowadzenie do aplikacji [wideoporadnik]

Od pewnego czasu Capture One staje się coraz bardziej popularny. Do tej pory zarezerwowany głównie dla dużych studiów fotograficznych wchodzi pod strzechy domów polskich fotografów. Jak zacząć pracę, żeby się nie zrazić?

Wiele osób, które po raz pierwszy instalują Capture One czuje się jak dziecko we mgle. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka mnogość opcji może przytłoczyć, a inne rozmieszczenie paneli powoduje, że obsługa w pierwszym zetknięciu nie jest łatwa.

Moim zdaniem trzeba spojrzeć na program nieco inaczej i nie szukać na siłę odniesień do Lightrooma, ACR'a czy Photoshopa, choć wierzcie mi że te programy mają ze sobą naprawdę dużo wspólnego.

W dzisiejszym poradniku pokrótce omówię interfejs, pokażę Wam co skłoniło mnie do obróbki zdjęć w tym programie, jak również pokażę jak dostosować aplikację do swoich potrzeb. Pamiętajcie jednak, że dzisiejszy poradnik jest jedynie wstępem, a wszystkie elementy będą dokładniej omawiane w osobnych poradnikach. A Wy pobraliście już trial'a ze stron Phase One, a może już kupiliście licencję?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Jak się ratować kiedy stracimy zdjęcia? Lightoom przychodzi z pomocą [wideoporadnik] Warsztaty z marketingu ślubnego z Bartkiem Wyrobkiem 5 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć pracując w Photoshopie [wideoporadnik] System, dzięki któremu odniosłem sukces w fotografii ślubnej Jak legalnie niemal nie płacić podatków w fotografii ślubnej? Oto jak inwestuję 100 zł, aby zarobić 50 000 zł rocznie w fotografii ślubnej Rozwiń swe fotograficzne skrzydła z pomocą Bartka Wyrobka! 14 powodów dla których warto zrezygnować z logo na zdjęciu 5 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć pracując w Lightroomie Auto przed obiektywem Ciekawe miejsca do zdjęć - jak je znaleźć? [poradnik] Piotr Andrews: „Robienie zdjęć już nic nie wnosi” [wywiad] Szybka zmiana kolorystyki w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Wesela sponsorowane - czym są i czy opłacają się z perspektywy fotografa? Frymografia: W poszukiwaniu tamtego czasu Sprawdzamy czy Affinity Photo jest prawdziwą alternatywą dla Photoshopa

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze