“New York in Black & White” - minimalistyczne zdjęcia Jasona Petersona

Jason Peterson kocha fotografowanie w czerni i bieli, dzięki której obrazy stają się ponadczasowe. Dzięki Instagramowi jego zdjęcia z Nowego Yorku mają obecnie wystawę w Royalton Hotel.

© Jason Peterson

Jak wiadomo nie od dziś najlepszy aparat to ten, który mamy przy sobie. Fotografia smartfonami staje się nie tylko najbardziej powszechna jest także narzędziem profesjonalistów, amatorów i artystów. Udowadnia to cykl czarno białych zdjęć Jasona Petersena, które w ciekawy sposób portretują Nowy York pokazując istotę miasta przez pryzmat wizji fotografa.

Większość prac, które doczekały się wystawy w nowojorskim Royalton Hotel, zostało wykonanych iPhonem Jasona i można je zobaczyć na Instagramie fotografa, gdzie zebrał prawie pół miliona obserwujących.

Peterson przeprowadził się do Nowego Yorku w latach 90-tych i jak sam mówi wiele od tego czasu przeszedł, podobnie jak miasto. Na swoich zdjęciach fotograf stara się uchwycić ponadczasową istotę „starego” Nowego Yorku.

Od trzech lat mieszka w Chicago, gdzie pracuje kreatywnie dla agencji brandingowej więc często bywa też w Nowym Yorku. Denerwuje go, że znikają jego ulubione sklepiki. Peterson kocha fotografowanie w czerni i bieli, dzięki której obrazy stają się ponadczasowe.

Zobacz również: Obróbka na życzenie - porto [wideoporadnik]

Peterson docenia rolę mediów społecznościowych, które pokazały jego prace szerszej publiczności, co doprowadziło do wystawy, która z kolei przysporzy mu kolejnych odbiorców.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Współczesna, pompatyczna architektura na terenie byłego ZSRR Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C „Hair” - naturalistyczny cykl czaro białych zdjęć z salonu fryzjerskiego Istagramowy kucharz parodiuje zjawisko „food porn” Gustave Le Gray - krajobrazy francuskie z XIX w. „All That Jazz" - portrety najważniejszych polskich jazzowych artystów z dala od sceny One Minute Jazz Portrait - jednominutowe portrety muzyków jazzowych we Wrocławiu „One day young" - cykl naturalnych portretów matek z noworodkami Plastyczne portrety Briana Ingrama Niebanalne zdjęcia przyrody Bartosza Dubiela Inspiracje dokumentalne #2 „Strong Is The New Pretty” - mama fotografuje swoje córki, jako młode wojowniczki Samotność miejskiego życia pięknie uchwycona na zdjęciach Floriane de Lassee Portrety gwiazd w klasycznej technice mokrego kolodionu „Bit rot", czyli elektroniczne odpady na zdjęciach Valentino Belliniego Dorota Dawidowicz sfotografowała dzieciństwo w srebrowej technice mokrego koloidu Rafał Milach wybrał finalistów III edycji Projektu Przetwórnia Polacy wyróżnieni w konkursie Leica Oskar Barnack Award 2015 Co łączy dmuchanie szkła i górskie zdjęcia krajobrazowe Dona Jacobsona? Prowokacja popkulturą sposobem na rozpoznawalne zdjęcia Inspirujące, spokojne krajobrazy Martina Raka Najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami nagrodzone w Sony World Photography Awards 2015

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Przez dwie zimy fotografował ludzi marznąc na moście. Tak powstał projekt "Tramwaj" Czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!