Radzimy co zrobić z przepaleniami w portretach [wideoporadnik]

Słońce coraz śmielej wychodzi zza chmur, a my coraz częściej bierzemy aparat i modelki w plener. Co jednak zrobić kiedy pojawią się przepalenia?

Robiąc portrety czasem zdarzy nam się prześwietlić zdjęcie. Czasem źle dobierzemy parametry, innym razem zwariuje światłomierz, powodów może być sporo. Jednak co zrobić, jeśli to idealne ujęcie jest pełne przepaleń? Jest na to kilka sposobów, wypróbowałem ich wiele i dziś przedstawiam Wam jeden z nich.

Obrabiaj skórę i zachowaj fakturę [wideoporadnik]

Obróbka skóry to temat rzeka — nie ma na nią jednego sprawdzonego sposobu. Każde zdjęcie jest inne i wymaga indywidualnego traktowania. Dzisiaj…

Jego podstawą jest metoda frequency split, dzięki której podzielimy zdjęcie na dwie częstotliwości. Na jednej warstwie znajdą się informacje o kolorze, na drugiej zaś o fakturze. Z resztą wszystko znajdziecie w poniższym wideo. A Wy jak radzicie sobie z tego typu problemami?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Frymografia: Ziarna podświadomości RAW kontra JPG - co powinienem wybrać? [poradnik] Oświetlanie produktów światłem ze smartfona [poradnik] Import zdjęć do katalogu i sesji w Capture One [wideoporadnik] Jak i po co przekonać parę młodą do zamówienia sesji narzeczeńskiej? Capture One Pro 8 - wprowadzenie do aplikacji [wideoporadnik] Jak się ratować kiedy stracimy zdjęcia? Lightoom przychodzi z pomocą [wideoporadnik] Warsztaty z marketingu ślubnego z Bartkiem Wyrobkiem 5 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć pracując w Photoshopie [wideoporadnik] System, dzięki któremu odniosłem sukces w fotografii ślubnej Jak legalnie niemal nie płacić podatków w fotografii ślubnej? Oto jak inwestuję 100 zł, aby zarobić 50 000 zł rocznie w fotografii ślubnej Rozwiń swe fotograficzne skrzydła z pomocą Bartka Wyrobka! 14 powodów dla których warto zrezygnować z logo na zdjęciu 5 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć pracując w Lightroomie Auto przed obiektywem

Popularne w tym tygodniu:

6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach? Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Pełna klatka, APS-C, a może coś jeszcze? Jaki format matrycy wybierasz i dlaczego?