Tworzymy panoramy przy użyciu Lightrooma i Photoshopa [wideoporadnik]

Zdjęcia panoramiczne to niewątpliwie świetny sposób na urozmaicenie swojego portfolio. Od niedawna Lightroom umożliwia łączenie zdjęć w panoramy, ale jak je dopracować?

Nie ukrywam, że bardzo się ucieszyłem kiedy dowiedziałem się o nowych funkcjach w Lightroomie CC. Sam bardzo często robię panoramy, szczególnie podczas różnych podróży, kiedy chcę urozmaicić materiał, a także w miejscach, gdzie nawet bardzo szerokie obiektywy nie dają rady.

Tworzymy zdjęcia panoramiczne w Photoshopie [wideoporadnik]

Nie masz wystarczająco szerokiego obiektywu? A może po prostu podobają Ci się zdjęcia panoramiczne? Dziś pokażę Wam, jak złączyć kilka zdjęć w…

Ustawienia przy tworzeniu panoram w Lightroomie są jednak bardzo ograniczone, więc jeśli budynki są powykrzywiane, a punkty nie pasują do siebie — nie możemy z tym nic zrobić. Jeśli jednak dysponujemy Photoshopem, bez problemu poradzimy sobie z wyprostowaniem linii przy wykorzystaniu adaptacyjnego szerokiego kąta. Zapraszam!

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Jak oświetlać samochody - część 2 [poradnik] Jak oświetlać samochody - część 1 [poradnik] Frymografia: Ziarna podświadomości Trójkąt ekspozycji w fotografii - jak go rozumieć? [poradnik] Radzimy co zrobić z przepaleniami w portretach [wideoporadnik] RAW kontra JPG - co powinienem wybrać? [poradnik] Oświetlanie produktów światłem ze smartfona [poradnik] Import zdjęć do katalogu i sesji w Capture One [wideoporadnik] Jak i po co przekonać parę młodą do zamówienia sesji narzeczeńskiej? Capture One Pro 8 - wprowadzenie do aplikacji [wideoporadnik] Jak się ratować kiedy stracimy zdjęcia? Lightoom przychodzi z pomocą [wideoporadnik] Warsztaty z marketingu ślubnego z Bartkiem Wyrobkiem 5 rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć pracując w Photoshopie [wideoporadnik] System, dzięki któremu odniosłem sukces w fotografii ślubnej Jak legalnie niemal nie płacić podatków w fotografii ślubnej?