Wszystko, co musisz wiedzieć o presetach w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Presety umożliwiają szybką i efektywną obróbkę, ale zgłębiając temat możemy oszczędzić jeszcze więcej czasu.

Presety kojarzą się głównie z określonymi stylami obróbki i rzeczywiście głównie w tym celu je wykorzystujemy. Warto jednak korzystać z nich zarówno przy obróbce, jak i podczas katalogowania i eksportowania.

Adobe Lightroom 6 — sprawdzamy nowe funkcje [wideorecenzja]

Wczoraj po długim oczekiwaniu i wielu plotkach światło dzienne ujrzał nowy Lightroom. Jak działają nowe funkcje?

Dzięki temu błyskawicznie dodamy informacje o prawach autorskich czy słowa kluczowe do zdjęć, a podczas eksportu wystarczy, że wybierzemy odpowiedni preset zapisu naszych zdjęć. Adobe Lightroom pozwala na bardzo głęboką personalizację wielu ustawień, dzięki czemu podczas codziennej pracy możemy oszczędzić naprawdę dużo cennego czasu. A Wy korzystacie z presetów?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Jak oświetlać samochody - część 2 [poradnik] Jak oświetlać samochody - część 1 [poradnik] Wojciech Grzędziński opowiada o pracy przewodniczącego jury konkursu BZ WBK Press Foto 2015 [wywiad] Frymografia: Ziarna podświadomości Krytyka fotografa – czy to ma sens? Tworzymy panoramy przy użyciu Lightrooma i Photoshopa [wideoporadnik] Trójkąt ekspozycji w fotografii - jak go rozumieć? [poradnik] Radzimy co zrobić z przepaleniami w portretach [wideoporadnik] RAW kontra JPG - co powinienem wybrać? [poradnik] Oświetlanie produktów światłem ze smartfona [poradnik] Import zdjęć do katalogu i sesji w Capture One [wideoporadnik] Jak i po co przekonać parę młodą do zamówienia sesji narzeczeńskiej? Capture One Pro 8 - wprowadzenie do aplikacji [wideoporadnik] Jak się ratować kiedy stracimy zdjęcia? Lightoom przychodzi z pomocą [wideoporadnik] Warsztaty z marketingu ślubnego z Bartkiem Wyrobkiem