Wszystko o narzędziu HDR w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

HDR to świetny sposób na rozszerzenie rozpiętości tonalnej naszych zdjęć, co przyda się szczególnie przy fotografii wnętrz i krajobrazowej. Jak wykorzystać nowe narzędzie w Lightroomie?

Z HDR'ów korzystam dość często, szczególnie przy zleceniach komercyjnych, gdzie nie mogę pozwolić sobie na banding w cieniach, a jakość zdjęć musi być absolutnie najwyższa. Podczas hobbystycznego fotografowania również czasem korzystam z tej możliwości, szczególnie w momencie gdy widzę sceny o bardzo szerokiej rozpiętości tonalnej.

W tym celu najlepiej wyposażyć się w statyw, dzięki któremu nie pojawią się przesunięcia kadru, a złożenie HDR'a będzie tylko formalnością. Jeśli jednak jesteśmy zmuszeni do zrobienia zdjęć z ręki, koniecznie wykorzystajmy tryb seryjny i starajmy się maksymalnie wystabilizować nasz aparat. Z połączeniem takich zdjęć, Lightroom również nie powinien mieć problemu. Więcej informacji znajdziecie w poniższym filmie!

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Jak oświetlać samochody - część 2 [poradnik] Fotoreportaż w praktyce część II – selekcja i edycja zdjęć [poradnik] Tryby pomiaru światła - jak to działa? [poradnik] Wszystko, co musisz wiedzieć o presetach w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Jak oświetlać samochody - część 1 [poradnik] Fotoreportaż w praktyce część I – przygotowanie do wyjazdu i dobór sprzętu Wojciech Grzędziński opowiada o pracy przewodniczącego jury konkursu BZ WBK Press Foto 2015 [wywiad] Frymografia: Ziarna podświadomości Krytyka fotografa – czy to ma sens? Tworzymy panoramy przy użyciu Lightrooma i Photoshopa [wideoporadnik] Trójkąt ekspozycji w fotografii - jak go rozumieć? [poradnik] Radzimy co zrobić z przepaleniami w portretach [wideoporadnik] RAW kontra JPG - co powinienem wybrać? [poradnik] Oświetlanie produktów światłem ze smartfona [poradnik] Import zdjęć do katalogu i sesji w Capture One [wideoporadnik]

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?