Zima w Mongolii - mroźna, ale piękna

Mongolia to niesamowicie fotogeniczne miejsce, które jest chętnie fotografowane, jednak nadal jest to trudno dostępny kraj, szczególnie zimą.

Ten artykuł ma 3 strony:

Zimy w Mongolii są długie i mroźne. Temperatura spada do - 20, a nawet -45° C. Większość turystów gości tu latem kiedy panują komfortowe temperatury. Wtedy można spokojnie cieszyć się rozległymi krajobrazami i poznawać koczowniczą kulturę Mongolii.

Mongolskie zimy są pełne wspaniałych krajobrazów, ale tylko dla tych, którzy są na nią przygotowani.
Opady śniegu nie są nawet takie duże jednak ze względu na to, że temperatura nie wzrasta powyżej 0 przez kilka miesięcy utrzymuje się śnieg, który jest obecny aż do lata.

Przez teren Mongolii i Ułan Bator przejeżdża kolej z Pekinu do Moskwy, która została wybudowana w latach 1949-61. Przecina ona także pustynię Gobi i Syberię.

Jedną ze specjaliści mongolskiej kultury są rzeźby w lodzie, które dzięki niskiej temperaturze utrzymują się przez wiele miesięcy.

Rzadki, zagrożony gatunek dzikiego konia, raz już wyginą na wolności, obecnie hodowany ponownie w naturalnym środowisku w parku narodowym.

Zobacz również: Obrabiaj wakacyjne krajobrazy przy pomocy Gimpa

dheera.net

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Przeżyła śpiączkę, jeździ na wózku i… trafiła do finału konkursu piękności! Przeterminowane Polaroidy i różnorodna podróż po Islandii Fotografka podróżuje z suknią i robi przepiękne autoportrety Skandynawski minimalizm i samotność w pracach Weroniki Izdebskiej 9 dni w Kirgistanie. Świetne zdjęcia Davida Schermanna Sfotografował ponad 1000 osób, by oddać ducha swojego miasta Bella Kotak przenosi widza w świat bajek, pełny przepięknych wróżek Czy zdjęcia policyjne mogą być portretami historii? [galeria] Damaszek tuż przed wybuchem Arabskiej Wiosny. Zdjęcia Filipa Klimaszewskiego Sony World Photography Awards 2015 - przegląd najlepszych finałowych zdjęć Inspirujące, spokojne krajobrazy Martina Raka Nastrojowe zdjęcia drzew i krajobrazów w technice podczerwieni

Popularne w tym tygodniu:

Australijczycy zajmują się zwierzętami. Wiele z nich odzyskało siły World Photographic Cup 2020: Polska drużyna wśród 10 najlepszych Zrobił 100 000 zdjęć i pokazał, jak naprawdę wygląda Księżyc "Strefy wolne od LGBT", czyli nasza rzeczywistość w obiektywie młodego Polaka Monochrome Photography Awards 2019: wielu Polaków wśród wyróżnionych Uciekła z miasta, mieszka w samochodzie i robi zdjęcia. Tak trzeba żyć! Urocze zdjęcia psiaków ze schroniska zapewniły im adopcję Projekt #NoBeautyInPlastic: Katastrofę ekologiczną fundujemy sobie sami Dawid Hemke to polski Joker. Zobacz, jak genialnie odtworzył tę postać Lisek i ruda dziewczyna zapozowali do przepięknych zdjęć Paryskie muzea udostępniły ponad 100 000 historycznych zdjęć za darmo Historyczne zdjęcia z ZSRR odnalezione w opuszczonym domu