Zima w Mongolii - mroźna, ale piękna

Mongolia to niesamowicie fotogeniczne miejsce, które jest chętnie fotografowane, jednak nadal jest to trudno dostępny kraj, szczególnie zimą.

Ten artykuł ma 3 strony:

Zimy w Mongolii są długie i mroźne. Temperatura spada do - 20, a nawet -45° C. Większość turystów gości tu latem kiedy panują komfortowe temperatury. Wtedy można spokojnie cieszyć się rozległymi krajobrazami i poznawać koczowniczą kulturę Mongolii.

Mongolskie zimy są pełne wspaniałych krajobrazów, ale tylko dla tych, którzy są na nią przygotowani.
Opady śniegu nie są nawet takie duże jednak ze względu na to, że temperatura nie wzrasta powyżej 0 przez kilka miesięcy utrzymuje się śnieg, który jest obecny aż do lata.

Przez teren Mongolii i Ułan Bator przejeżdża kolej z Pekinu do Moskwy, która została wybudowana w latach 1949-61. Przecina ona także pustynię Gobi i Syberię.

Jedną ze specjaliści mongolskiej kultury są rzeźby w lodzie, które dzięki niskiej temperaturze utrzymują się przez wiele miesięcy.

Rzadki, zagrożony gatunek dzikiego konia, raz już wyginą na wolności, obecnie hodowany ponownie w naturalnym środowisku w parku narodowym.

Zobacz również: Obróbka na życzenie - porto [wideoporadnik]

dheera.net

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Jakie są „Kobiety” w albumie Andrzeja „Fetisha” Frankowskiego? Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Roztapiające się zdjęcia Jeana-Yves'a Lemoigne'a Zobaczcie, jak wyglądały konkursy piękności w dawnym ZSRR ‎"Kazimierz bez słów" - album fotograficzny Bogdana Frymorgena [galeria] We mgle i w deszczu - 9 inspirujących zdjęć [galeria] "Frymografia" - ryzyk-fizyk Chcesz zalogować się na Facebooka? Najpierw poprawnie oznacz zdjęcie Marcin Rybak jest zawsze tam, gdzie kurz i spaliny – oto jak wyglądają rajdy WRC w jego obiektywie Celebryci mają naprawdę dziwne zwyczaje żywieniowe. Oto ich diety przedstawione jako klasyczna martwa natura ”Czerwone duszki” to rzadkie zjawisko pogodowe. Zobacz, jak powstają 5 sekund, które trwa ponad 3 minuty

Popularne w tym tygodniu:

Lampart i czarna pantera za nim. To zdjęcie kosztowało fotografa 6 dni czekania Fotograf ukazał tęczowe skrzydła kolibra. Jak do tego doszło? PLN projekt: "Nie zgadzamy się na łamanie konstytucji…" Paweł Barański udowadnia, że LGBT to ludzie z krwi i kości Kamil Czyżewski pokazuje "psie podwozia" w zabawnym projekcie fotograficznym Powstanie Warszawskie: 63 dni życia i walki, czyli historia fotografów Antonow An-2 ukryty w podwarszawskim lesie. Znalazł go Damian Stęporowski Nie uwierzysz, że te zdjęcia wykonano iPhonami. Oto najlepsze kadry mobilne roku Doskonałe zdjęcie zaręczynowe. Następna szansa na takie za 6800 lat! Czarnoskóre księżniczki Disneya, czyli wyjątkowy projekt fotograficzny Fotograf spędził ponad 10 lat fotografując słonie. Oto najlepsze kadry Teleskop Hubble’a ujął bardzo szczegółowe zdjęcie Saturna. Jego pierścienie są piękne