Fotografia w służbie natury, czyli pierwsze 21 dni pszczoły

Fotografia może służyć do uświadamiania pewnych, czasem niepokojących zjawisk. Jest też świetnym narzędziem pedagogicznym i naukowym. Tak właśnie jest w przypadku zdjęć Ananda Warma, który przygląda się z bliska pszczołom i ich problemom.

Wszyscy słyszeliśmy, że pszczoły powili ginął. Trzeba pamiętać, że są odpowiedzialne za zapylanie 1/3 roślin z których korzystamy na co dzień. Jednak dlaczego kolonie tych owadów są tak wrażliwe? Anand Varma wychował pszczoły w swoim ogródku w Kaliforni tuż przed obiektywem aparatu, żeby przyjrzeć się bliżej pierwszym chwilom tych owadów.

Zdjęcia z tego projektu będą opublikowane w majowym National Geographic. Już teraz możemy zajrzeć do ula i uświadomić sobie, że największym zagrożeniem dla pszczół są roztocza, które żerują na małych pszczołach w ciągu ich pierwszych dni życia.

Anand Varma to fotograf i filmowiec freelancer, który zaczął fotografować naturę podczas studiów biologicznych na Uniwersytecie Berkeley w Kalifornii. Otrzymał stypendium National Geographic Young Explorer.

Anand Varma w pracy

Od tego czasu regularnie publikuje swoje zdjęcia w National Geographic. Za swoje zdjęcie mrówki zarażonej zarodnikami grzyba otrzymał pierwsze miejsce w kategorii — natura w prestiżowym konkursie World Press Photo 2015.

World Press Photo 2015 — oto najlepsze fotografie prasowe minionego roku

Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Michele McNally składające się z profesjonalnych fotografów ogłosiło wyniki tegorocznego konkursu World Press…

Zobacz również: Bajkowy świat Magdaleny Wasiczek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek Oczekiwania kontra rzeczywistość w życiu początkującego fotografa [wideo] Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Animacje przedstawiające działanie matrycy CMOS i CCD Zgubiony w Londynie aparat odnalazł się po powrocie do Krakowa Fotofestiwal pokazuje zdjęcia, czyli jak zostać fotografem w czterech krokach [cz.1] Lista płac - ile i na co trzeba rzeczywiście wydać, aby móc pracować jako fotograf? Fotograficzna „wyrzutnia rakietowa”, czyli Olympus Air i obiektyw 300 mm Tak w rzeczywistości wygląda stabilizacja matrycy w Olympusie OM-D E-M5 Mark II Cześć, jestem Fotografem! Film, który pokazuje lot orła w dół z najwyższego budynku świata Eksperci próbują swoich sił w programie Photoshop 1.0 Ten unikalny film poklatkowy sprawi, że naprawdę poczujecie klimat Austrii Aktorzy promują nowy film w formie ironicznych zdjęć stockowych 100 lat fotografii w jednym miejscu. Kolekcja 600 aparatów warta 35 tys. dolarów na sprzedaż Zabierz się do roboty, zamiast hejtować innych - haters gonna hate Migawka w Canonie 7D sfilmowana przy prędkości 10 000 kl./s Tak się zmieniał ideał kobiecego piękna przez ponad 3000 lat [wideo] Bohaterowie Disneya wyszli na ulice Kłamać jak na zdjęciach Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K Średnioformatowy aparat wykonany ze skanera Epsona

Popularne w tym tygodniu:

Pingwiny cesarskie znalazły aparat. Nie uwierzysz, co stało się później Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Cyfrowy moduł "I'm Back" do aparatów tradycyjnych odnosi sukces! 2,4 mln euro za Leikę z 1923 roku. Padła rekordowa cena aparatu na aukcji 709 megapikseli - to się dopiero nazywa "wielki format"! Czego fotografowie powinni nauczyć się od malarzy? Świeci w ciemności i kosztuje ponad 50 tysięcy złotych. Oto nowa wersja Leiki M Monochrom Co to znaczy, że światło jest "miękkie"? Nauka zna odpowiedź Astronautka NASA wzięła ze sobą na sesję swojego 4-letniego synka. Te zdjęcia rozgrzeją wasze serca Możesz stać się posiadaczem aparatu Amelii Earhart za 240 tys. złotych To koniec selfie sticka! Teraz zrobisz "dzióbek" w inny sposób 14 227 zdjęć z misji Apollo w GIF-ach, czyli animowana podróż na Księżyc