Znamy zwycięzcę konkursu „Ludzkie emocje"

Jury wybrało jedno najlepsze zdjęcie z ponad dwustu fotografii nadesłanych w zaledwie 5 dni. Zwycięzcy gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywność.

© Maciej Dorosiński / portal górniczy nettg.pl

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu, który przygotowaliśmy dla Was razem z Akademią Nikona. Daliśmy Wam jasne zadanie: pokażcie na jednym swoim zdjęciu ludzkie emocje. Oczywiście ważnymi aspektami zgłaszanych zdjęć jest jakość techniczna czy kompozycyjna, ale najważniejszy jest temat. Mieliście pokazać prawdziwe, szczere emocje ludzi w Waszym otoczeniu czy w czasie podróży.

Krystian Bielatowicz i Michał Leja z jury konkursu postanowili nagrodzić Macieja Dorosińskiego z portalu górniczego nettg.pl. W nagrodę fotograf weźmie udział w warsztacie Akademii Nikona pt. Fotoreportaż o wartości 1690 zł, który odbędzie się w dniach 29–31.05.2015 r. w Pieninach.

„Wśród ponad dwustu fotografii kilka zwróciło moją uwagę, ale już po kilku minutach jedno zdjęcie zdecydowanie wygrało rywalizację z pozostałymi. Te smutne oczy, w których lśnią łzy, wyrażają chyba wszystko o sytuacji górników i ich rodzin. Myślę, że ta fotografia to pewien symbol. Mocna w przekazie.

Fotograf dobrze skomponował zdjęcie. Podoba mi się delikatne rozmycie tła, dzięki czemu bohaterowie zostali odpowiednio wydobyci z tłumu. Mimo to głębia ostrości jest na tyle duża, że nadal widzimy pozostałych górników wraz z rodzinami. W dolnych rogach mamy fragmenty sylwetek, które bardzo ładnie zamykają kadr i przez to również skupiają naszą uwagę na centralnej części kadru.

Dziękuję za zaangażowanie i przesłanie Waszych najlepszych fotografii. Miło było je oglądać. Zapraszam zwycięzce na warsztaty w przepiękne Pieniny".
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wydarzenia:

Wystawa Steve'a McCurry "Unguarded Moments" już w czerwcu w Warszawie Pokaż ludzkie emocje i wygraj warsztaty fotoreportażu w Akademii Nikona Galeria z warsztatów „Adobe Lightroom dla początkujących" Jakuba Kaźmierczyka Sony World Photography Awards 2015 - fotorelacja z gali wręczenia nagród w Londynie Sony World Photography Awards 2015 - fotorelacja z wystawy w Somerset House w Londynie Znamy zwycięzców BZ WBK Press Foto 2015 Znamy zwycięzców Sony World Photography Awards 2015 Eastreet 3 Jakub Kaźmierczyk poprowadzi warsztaty: Adobe Lightroom dla początkujących Fotografujemy najwięcej w historii, a rynek sprzedaży aparatów jest w największej recesji Czy to koniec Samyanga w Europie? Polski dystrybutor kończy współpracę 25 tys. zł potrzebne, aby zamienić dom schadzek na galerię fotografii w Poznaniu Wybierz Fotograficzne Perły Polski, idź na Fotospacer i wygraj Lumixa G Wyjątkowy artysta zaprezentuje swoje zdjęcia w nowej galerii fotografii w Poznaniu „Oświeć się!”, czyli nowa edycja kursu oświetlenia studyjnego Mariusza Tokajuka Z wizytą w fabryce Nikona w Tajlandii [relacja] "Gerald Howson: bardzo polska sprawa" - wystawa nieznanych fotografii w Jeleniej Górze Tajlandia - kraj tysiąca uśmiechów [relacja z wyjazdu] Dlaczego aż 20 % finałowych zdjęć World Press Photo 2015 zostało zdyskwalifikowanych? Retusz twarzy w kilku krokach z Akademią EITCA - podstawy obróbki zdjęć plus 80 % dofinansowania UE na szkolenie z Grafiki Komputerowej „Fotografia produktowa – kompendium wiedzy". Nowa edycja warsztatów z Olkiem Iwaszkiewiczem Krzysztof Miller: fotograf wojenny musi być „wariatem" [wywiad] 3. edycja Projektu Przetwórnia z udziałem Rafała Milacha Kompendium wiedzy o fotografii produktowej na warsztatach Olka Iwaszkiewicza