Barwione zdjęcia z Japonii - tak wyglądały początki kolorowej fotografii

Na Targach Fotograficznych w Londynie można zobaczyć ciekawą wystawę wczesnych zdjęć kolorowych z Japonii z końca XIX w.

Jedne z pierwszych kolorowych zdjęć z Japonii z ery Edo można zobaczyć na Targach Fotograficznych w Londynie. Zdjęcia są własnością Galerie Verdeau z Paryża i przedstawiają samurajów, gejsze i sceny dokumentujące życie codzienne.

Zdjęcia zostały wykonane w latach 1863-1977 przez Felice Beato, który w tym czasie mieszkał w Jokohamie. Zdjęcia barwiono ręcznie co było bardzo czasochłonnym zajęciem.

Beato jest uważany za jednego z pierwszych fotoreporterów i fotografów wojennych na świecie, miał dużą swobodę fotografowania i mógł jeździć po kraju, dzięki czemu uchwycił różnorodność japońskiego życia.

Zdjęcia zrobione w tym czasie przez Beato są tym bardziej wartościowe, gdyż zostały wtedy wprowadzone przez japońskie władze restrykcje dotyczące wjazdu obcokrajowców do kraju. Fotografie Beato są godne uwagi nie tylko ze względu na ich jakość, ale także z powodu rzadkości przedstawień Japonii z czasów epoki Edo.

Zobacz również: Korzystanie z przekształcania swobodnego w fotografii mody

© Felice Beato

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Czy najbardziej przerażające atrakcje turystyczne mogą być miejscem dobrym do zdjęć? Śnieg, kawa i film 120, czyli Kari Medig i jego fotografie [inspiracja] Myślicie, że to fotomontaże? Nic z tego! Te zdjęcia pokazują doskonały warsztat artystki Duch Bożego Narodzenia w nietypowych świątecznych zdjęciach Piękne kobiety, analogowy średni format i niepowtarzalny styl w świecie Marcina Twardowskiego Fotograf zmierzył fale mózgu modeli, aby stworzyć portret idealny Magiczny las Ellie Davies Ten klip to w rzeczywistości hyperlapse składający się z ponad 5000 zdjęć! Surrealistyczne autoportrety Flory Borsi, czyli zwierzęcy zew i kobieca delikatność w jednym Zobacz, jak połączyć sztukę kamuflażu i fotografię Podziemne złomowisko, o którym nie miałeś pojęcia, wygląda jak obraz FotoIndex Nr 7: temat przewodni - sport

Popularne w tym tygodniu:

Bitwa myszy w stacji metra wybrana zdjęciem roku LUMIX People's Choice Award Filmowiec ukazał ruch gwiazd w zapierającym dech w piersi filmie poklatkowym Kuba Konwent podbija Jordanię. Były spadochrony, zdjęcia i… pociski! Najlepsze zdjęcia krajobrazowe w konkursie Landscape Photo of the Year 2019 International Landscape Photographer of the Year 2019 – wyniki konkursu Najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie International Garden Photographer of the Year Najlepsze zdjęcia z porodu: Birth Photography Image Competition 2020 Jak robić dobre zdjęcia na Instagrama? Chris Hernandez zna się na tym doskonale Sony World Photography Awards 2020 - znamy finalistów Wymarzone miejsca na sesję zdjęciową - czy istnieją? WPO ściągnęło materiał o protestujacych z Hongkongu ze strony SWPA 2020 Ach, cóż to był za ślub. Wywiad z duetem LMFOTO.PL