Mądra synchronizacja korekt lokalnych w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

W większości przypadków nie synchronizujemy korekt lokalnych, ale w niektórych przypadkach będzie to bardzo przydatne. Kiedy? Wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego poradnika.

Podczas zdjęć z podróży bardzo często synchronizuję ustawienia na kilkudziesięciu zdjęciach, ale rzadko przenoszę ustawienia korekt lokalnych. Jednak pracując na krótszych seriach podobnych do siebie zdjęć jak najbardziej możemy wykorzystać tę funkcję. Dodatkowo, nowy Lightroom umożliwia przenoszenie miejsc maskowania pędzlem korekty, co przyda się zarówno w portrecie, jak również zdjęciach ślubnych czy krajobrazie. Warto to wykorzystać w swojej pracy, natomiast kluczem do sprawnej synchronizacji jest z pewnością odpowiedni dobór zdjęć. A Wy korzystacie z tej funkcji nowego Lightrooma?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować "Oświeć się!" - oświetlenie studyjne #1 [wideoporadnik] Portfolio fotografa i trzy najczęstsze błędy w jego tworzeniu czyli o walce dumy z pokorą Jak dobrze dobierać i mądrze korzystać z filtrów w fotografii? [poradnik] Jak oświetlać samochody - część 2 [poradnik] Z lampą w plener - od czego zacząć? [poradnik] Wszystko o narzędziu HDR w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Fotoreportaż w praktyce część II – selekcja i edycja zdjęć [poradnik] Tryby pomiaru światła - jak to działa? [poradnik] Wszystko, co musisz wiedzieć o presetach w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Jak oświetlać samochody - część 1 [poradnik] Fotoreportaż w praktyce część I – przygotowanie do wyjazdu i dobór sprzętu Wojciech Grzędziński opowiada o pracy przewodniczącego jury konkursu BZ WBK Press Foto 2015 [wywiad] Frymografia: Ziarna podświadomości

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze