Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA

Od dawna NASA udostępnia w Internecie mnóstwo fotografii wykonanych w kosmosie, a niektórzy utalentowani fotografowie i filmowcy robią z nich świetny użytek. „ISS Symphony" jest tego dobrym przykładem. Materiał oryginalnie powstał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a kiedy trafił na Ziemię to został umiejętnie zmontowany w piękny film poklatkowy.

Autorem filmu jest Dmitry Pasanko, który połączył 95 623 zdjęć i zmontował z nich trwający niemal 4 minuty świetny film poklatkowy z kosmosu. Proces trwał miesiąc i nie był łatwy — autor musiał dokonać pewnych poprawek obrazu, jak np. odszumianie, stabilizacja czy korekta barwna w programach Adobe Premiere Pro i After Effects. Początkowo powstał film trwający aż 40 minut, jednak Pasanko skrócił materiał i wyselekcjonował tylko najlepsze sceny.

Bardzo ważnym elementem każdego time-lapse'a jest muzyka. Autor „ISS Symphony" przez trzy miesiące poszukiwał odpowiedniej ścieżki dźwiękowej, która będzie dopasowana do tej symfonii kolorów. W końcu udało mu się i wybrał utwór „Experience" autorstwa Ludovico Einaudi. Wysiłek się opłacił, ponieważ muzyka świetnie współgra z obrazami tworząc podniosłą atmosferę.

Inne prace Dmitra możecie oglądać na jego blogu oraz profilach na YouTube, Vimeo, Facebooku i Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Tak powstała sesja zdjęciowa 20 metrów pod wodą [wideo] Aparaty bez obiektywów - Hitachi już pracuje nad taką technologią Rosja. Awiadarts 2019 - niezwykłe zdjęcia z pokazu ćwiczeń lotniczych Staruszka pozowała do zdjęcia na "lodowym tronie". Fala porwała ją w głąb morza 432 500 dolarów! Za tyle został sprzedany portret, zrobiony przez… sztuczną inteligencję Chcesz mieć Nikona Z7 przed wypuszczeniem na rynek? Wydrukuj go i złóż Ustawiaj punkty AF nosem! Problem osób lewoocznych z Canonami EOS R i RP Charlie Chaplin stworzył mem "Distracted Boyfriend" już w 1922 roku Leica M to aparaty, które tworzone są z pasją. Zobaczcie, jak powstają Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure" Raport sprzętowy znad polskiego morza Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie noworodka patrzącego spod byka stało się hitem internetu Fotograf ukrywał się w lesie i podglądał zabawy małych niedźwiadków Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Dziewczyna sfingowała sesję na Bali. Zrobiła zdjęcia w sklepie Ikea Wpadka dziennikarza. Prowadził relację na żywo z filtrami na twarzy Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych Rzadkie zdjęcia psa Hachiko, który czekał na swojego pana aż do śmierci W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Odnaleziono tajemniczy album. Był pełny zdjęć jednej kobiety i znanych osób Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Top Gear dla fotografów. Oto 3 typy entuzjastów sprzętu, jakich spotkasz