Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA

Od dawna NASA udostępnia w Internecie mnóstwo fotografii wykonanych w kosmosie, a niektórzy utalentowani fotografowie i filmowcy robią z nich świetny użytek. „ISS Symphony" jest tego dobrym przykładem. Materiał oryginalnie powstał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a kiedy trafił na Ziemię to został umiejętnie zmontowany w piękny film poklatkowy.

Autorem filmu jest Dmitry Pasanko, który połączył 95 623 zdjęć i zmontował z nich trwający niemal 4 minuty świetny film poklatkowy z kosmosu. Proces trwał miesiąc i nie był łatwy — autor musiał dokonać pewnych poprawek obrazu, jak np. odszumianie, stabilizacja czy korekta barwna w programach Adobe Premiere Pro i After Effects. Początkowo powstał film trwający aż 40 minut, jednak Pasanko skrócił materiał i wyselekcjonował tylko najlepsze sceny.

Bardzo ważnym elementem każdego time-lapse'a jest muzyka. Autor „ISS Symphony" przez trzy miesiące poszukiwał odpowiedniej ścieżki dźwiękowej, która będzie dopasowana do tej symfonii kolorów. W końcu udało mu się i wybrał utwór „Experience" autorstwa Ludovico Einaudi. Wysiłek się opłacił, ponieważ muzyka świetnie współgra z obrazami tworząc podniosłą atmosferę.

Inne prace Dmitra możecie oglądać na jego blogu oraz profilach na YouTube, Vimeo, Facebooku i Instagramie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Japończycy wyślą na Marsa kamery 8K. Powstaną też zdjęcia jego księżyców Fotograf uratował 6-latka dzięki dronowi Same Energy to potężna wyszukiwarka obrazów. Google ma czego zazdrościć? Chcesz pracować w studio o powierzchni 8000 mkw? IKEA zatrudnia! Znajdź swoją złotą godzinę na zdjęcia Spędziła pod wodą prawie 5 minut na jednym oddechu. Powstały piękne zdjęcia Uważaj na nich, gdy się do ciebie odezwą. Oni nie istnieją Najpopularniejsze drzewko na Instagramie zniszczone. Wandale użyli piły Polski sprzęt na Marsie. Zobacz zdjęcia z lądowania Para nierozłącznych lwów poddana równoczesnej eutanazji. Żaden z nich nie będzie musiał żyć samotnie Ogromny jacht przeciskający się przez wąskie kanały. Zdjęcia z Holandii obiegły świat Pierwsze kolorowe zdjęcie Ziemi. W tym roku skończy 55 lat

Popularne w tym tygodniu:

Lubi "maka" i nie lubi Maca. Zuckerberg-influencer na nowym zdjęciu "Pasek bekonu" na Marsie. Łazik Perseverance namierzył też tajemniczą kulę