Jak wykorzystać pliki LUT przy masowej obróbce zdjęć w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Często obrabiając zdjęcia korzystamy z wielu warstw dopasowania. Jeśli jednak jest to kilkanaście czy kilkadziesiąt podobnych zdjęć pojawia się problem. Dużą pomocą mogą być pliki LUT. Zobaczcie czym są i jak z nich korzystać.

Pliki LUT (Colour Lookup Tables) zawierają informacje o zmianie kolorystyki i do tej pory bardziej znane były osobom zajmującym się filmowaniem. Jednak już od dłuższego czasu świat fotografii i filmowania zaczął się ze sobą bardziej przenikać. Między innymi dlatego fotografowie korzystają z technologii znanym filmowcom i na odwrót. W końcu nie bez powodu w Photoshopie możemy zabrać się za montaż i gradację filmów.

Jak obrabiać filmy w Lightroomie? [wideoporadnik]

Kilka miesięcy temu pokazwałem Wam jak obrabiać filmy w Photoshopie, dziś przyszła pora na Lightroom'a. Jest to jeszcze prostsze i przyjemniejsze, więc…

W dzisiejszym poradniku pokażę Wam jak tworzyć uniwersalne pliki 3DL, które pomogą Wam w przenoszeniu gradacji kolorystycznej i tonalnej na inne zdjęcia, co pomoże Wam w masowej obróbce podobnych do siebie zdjęć. A Wy korzystacie z tej funkcji? Dajcie znać!

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć cz.1 Ile tak naprawdę trwa dwugodzinna sesja fotograficzna? Błyskanie w plenerze - praktyczne rady jak zrobić krok naprzód [poradnik] Aktualizacja Adobe CC - sprawdzamy co nowego w wydaniu 2015 Jak namówić do współpracy przy zdjęciach... pszczoły i ryby? "Oświeć się!" - oświetlenie studyjne #1 [wideoporadnik] Słońce w kadrze? Żaden problem! [poradnik] Szybki sposób na rozświetlenie skóry na fotografiach [wideoporadnik] Portfolio fotografa i trzy najczęstsze błędy w jego tworzeniu czyli o walce dumy z pokorą Praca jako drugi fotograf na ślubie Mądra synchronizacja korekt lokalnych w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Jak dobrze dobierać i mądrze korzystać z filtrów w fotografii? [poradnik] Jak oświetlać samochody - część 2 [poradnik]