Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10?

Opisujemy historię powstania zdjęcia na jednej z ciekawszych tapet systemowych.

Wszyscy znamy słynne zdjęcie Chucka O’Reary, które było ustawione domyślnie na tapecie Windowsa XP. Microsoft dołożył wiele starań, tworząc zdjęcie na tapetę systemy Windows 10. Na filmiku poniżej możemy zerknąć na proces tworzenia zdjęcia rodem z sience fiction.

Jak powstała "Idylla" - najczęściej oglądane zdjęcie w historii?

Niemal każdy z nas zna słynną tapetę z Windowsa XP, która w szczycie popularności tego systemu mogła znajdować się na ponad miliardzie komputerów…

W czasie tworzenia zdjęcia na tapetę Windowsa 10 wykorzystano lasery, maszyny do dymu, rzutniki i wiele innych ciekawych rozwiązań. To, że Microsoft rzeczywiście wykorzystuje jeszcze fotografię do tworzenia tapety jest godne uwagi, spokojnie mogliby wygenerować taki obraz cyfrowo. Druga kwestią jest ile pieniędzy zaangażowali w wykonanie zdjęcia? Sesja zdjęciowa ze szklaną płytą z logo wygląda naprawdę imponująco.

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Podziel się:

Także w kategorii Ciekawostki:

Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Vincent Van Gogh na zdjęciu z 1887 roku Jak wyglądałoby prawdziwe życie bohaterów biurowych zdjęć stockowych? Fotografia w służbie natury, czyli pierwsze 21 dni pszczoły 86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek Oczekiwania kontra rzeczywistość w życiu początkującego fotografa [wideo] Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Animacje przedstawiające działanie matrycy CMOS i CCD Zgubiony w Londynie aparat odnalazł się po powrocie do Krakowa Fotofestiwal pokazuje zdjęcia, czyli jak zostać fotografem w czterech krokach [cz.1] Lista płac - ile i na co trzeba rzeczywiście wydać, aby móc pracować jako fotograf? Fotograficzna „wyrzutnia rakietowa”, czyli Olympus Air i obiektyw 300 mm Tak w rzeczywistości wygląda stabilizacja matrycy w Olympusie OM-D E-M5 Mark II Cześć, jestem Fotografem! Film, który pokazuje lot orła w dół z najwyższego budynku świata Eksperci próbują swoich sił w programie Photoshop 1.0 Ten unikalny film poklatkowy sprawi, że naprawdę poczujecie klimat Austrii Aktorzy promują nowy film w formie ironicznych zdjęć stockowych 100 lat fotografii w jednym miejscu. Kolekcja 600 aparatów warta 35 tys. dolarów na sprzedaż Zabierz się do roboty, zamiast hejtować innych - haters gonna hate Migawka w Canonie 7D sfilmowana przy prędkości 10 000 kl./s Tak się zmieniał ideał kobiecego piękna przez ponad 3000 lat [wideo]

Popularne w tym tygodniu:

Jak nagrać pocisk lecący z prędkością 1500 m/s lub wybuch bomby? Canon ma pendrive’a dla wszystkich miłośników fotografii tradycyjnej. Jest śliczny! Najlepszy fotobombing w historii. Autobus zasłonił całą scenę! Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Uważaj, gdy kręcisz film jadąc samochodem. Oto, co się dzieje z operatorem podczas wybuchu poduszki powietrznej Owce to inteligentne zwierzęta. Potrafią rozpoznać twarz na portrecie!