Clark Little i jego wielkie fale

Fale to taki element natury, który jednocześnie przeraża i fascynuje. Ogromne, bezlitosne i silne. Surferzy je kochają, nieumiejący pływać (ja...) bledną na ich widok. Bez względu na to, jakie emocje wywołują, trzeba przyznać, że są piękne.

video: Surf Photographer Clark Little on Staring Down Shorebreak to Get the Perfect Shot

Clark Little w wyjątkowy sposób pokazuje piękno fal. Majestatycznie wznoszące się hektolitry wody, piętrzące się nad głowami fotografa, spienione bałwany, turkusowa barwa i przepiękne refleksy świetlne rozproszone w kroplach wody. Jego zdjęcia fascynują, pochłaniają, pozwalają usłyszeć szum fal i poczuć mokry piasek pod stopami.

Urodzony pod koniec lat 60. Clark Little dorastał na północnym wybrzeżu Oahu (Hawaje), słynącego z największych, najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych fal na świecie. Jego postrzeganie oceanu zmieniło się pewnego zupełnie zwyczajnego dnia 2006 roku, kiedy to jego żona pokazała mu zdjęcie fal. Clark postanowił je… powielić. A może i zrobić lepsze. Tak, ten sam mężczyzna, który wcześniej pracował jako zarządca ogrodu botanicznego, zaopatrzył się w odpowiedni sprzęt i ruszył na podbój fal. Nie wydał od razu fortuny na wodoodporne GoPro — zarzucił tanią, wodoszczelną obudowę na jeszcze tańszy aparat i udał się w kierunku plaży.

Nieważne, że woda chlustała po oczach, a szorstki piasek drapał dosłownie wszędzie. Clark fotografował fale, a efekty… Zobaczcie sami.

Jak widać w galeriach na jego stronie czy profilu na Instagramie, jedna fotografia przerodziła się w ogromną, rozbudowaną serię zdjęć i stała się głównym tematem fotograficznym. Prace Clarke’a były wystawiane w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Japonii.

Little ma wyjątkowy talent do ukazywania potęgi oceanu z nieznanej dotąd strony. Na pewno potrzeba do tego dużej odwagi i trochę specjalistycznego ekwipunku. Wodoodporny aparat, duże zacięcie, wiedza o morzu – i można ruszać.
Aloha!

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi Powrót do przyszłości z Iriną Werning Wszystkie kolory Antarktydy Piękno zaklęte w porcelanie – lalki Mariny Bychkovej ożywają w obiektywie Zdjęcia www Sieci #10, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Fotografowanie w piekle Dakaru Efekt bullet-time wykonany... 364 aparatami otworkowymi Świat cieni postawiony do góry nogami na zdjęciach Guya Cohena Pomysł na zdjęcia: hipnotyczny urok spiralnych schodów Ari Seth Cohen przedstawia modne... babcie Zdjęcia www Sieci #9, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Roztapiające się zdjęcia Jeana-Yves'a Lemoigne'a Sebastian Łuczywo pokazuje uroki polskiej prowincji i podbija Internet na świecie Spencer Tunick i jego akty wielu bohaterów Destrukcyjna natura kreacji w pracach Chrisa Slabbera Nowojorscy rowerzyści, czyli uliczny projekt Sama Polcera Pasja pełna ruchu. Prace Adama Kokota Fotografie XXI wieku - niesamowite rendery 3D 12 kilometrów nad nami. Podniebny świat stewardes na zdjęciach Briana Finke'a

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya