Błyskawiczna i efektowna obróbka wakacyjnych zdjęć w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Podczas wakacji robimy zazwyczaj całe mnóstwo zdjęć. Jak obrobić je szybko, ale osiągając najwyższą jakość?

Dużo podróżuję i za każdym razem przywożę z wyjazdów przynajmniej kilkaset zdjęć. Mimo że pliki JPG prosto z aparatu zazwyczaj wyglądają dobrze, wolę wykorzystać potęgę drzemiącą w plikach RAW i wycisnąć z nich tyle, ile się da. Bardzo ważnym aspektem jest jednak czas, który spędzam nad ich korekcją — to pamiątka, a nie praca komercyjna, więc nie chcę spędzić nad zdjęciami długich godzin.

Wszystko, co musisz wiedzieć o presetach w Adobe Lightroom [wideoporadnik]

Presety umożliwiają szybką i efektywną obróbkę, ale zgłębiając temat możemy oszczędzić jeszcze więcej czasu.

Dzięki mądremu importowi zdjęć, logicznej segregacji zdjęć i synchronizowaniu ustawień, jesteśmy w stanie przebrnąć przez to naprawdę szybko. Zapraszam do obejrzenia wideo!

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Rodzaje i wielkości matryc - wszystko, co powinieneś wiedzieć [poradnik] Frymografia: Gatunek pierwszej klasy Złota godzina - jak ją wykorzystać w naszych zdjęciach? [poradnik] Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć cz.1 Ile tak naprawdę trwa dwugodzinna sesja fotograficzna? Alternatywne zasilanie - co zrobić, aby aparat mógł non-stop działać kilkadziesiąt godzin? Frymografia: Kwiaty polskie Dlaczego fotograf nie może pracować za darmo? Jak fotografować podczas wakacji? 8 praktycznych rad dla fotografów [poradnik] Jak wykorzystać pliki LUT przy masowej obróbce zdjęć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Błyskanie w plenerze - praktyczne rady jak zrobić krok naprzód [poradnik] Aktualizacja Adobe CC - sprawdzamy co nowego w wydaniu 2015 Jak namówić do współpracy przy zdjęciach... pszczoły i ryby?

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać