Metoda odwróconego filtra górnoprzepustowego - dobry sposób na wygładzenie skóry [wideoporadnik]

Metod wygładzenia skóry w Photoshopie jest całe mnóstwo. Jednak wiele z nich rujnuje naturalną fakturę skóry zostawiając efekt plastiku. Dziś pokażę Wam metodę, która jest bardzo efektywna, a zarazem naturalna.

O tej metodzie dowiedziałem się od Natalii Taffarell. Mimo że tworzenie warstwy potrzebnej do wygładzenia skóry jest dość zagmatwane — wymaga użycia dwóch filtrów o odpowiedniej wartości, odwrócenia barw i wymieszania w trybie światła liniowego, to praca na takiej warstwie jest bardzo efektywna. Na szczęście bez problemu możemy stworzyć akcję, która w przyszłości zrobi wszystko za nas.

Obrabiaj skórę i zachowaj fakturę [wideoporadnik]

Obróbka skóry to temat rzeka — nie ma na nią jednego sprawdzonego sposobu. Każde zdjęcie jest inne i wymaga indywidualnego traktowania. Dzisiaj…

Metoda ta bardzo przydaje się w momencie gdy chcemy wyrównać mikrokontrasty na skórze, a także pozbyć się mocnych cieni i delikatnych przepaleń. Mi bardzo często przydaje się w momencie, gdy używam światła kontrowego, a kontrasty na skórze są zbyt mocne. A Wy, korzystacie z tej metody?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Rodzaje i wielkości matryc - wszystko, co powinieneś wiedzieć [poradnik] Błyskawiczna i efektowna obróbka wakacyjnych zdjęć w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Frymografia: Gatunek pierwszej klasy Złota godzina - jak ją wykorzystać w naszych zdjęciach? [poradnik] Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć cz.1 Ile tak naprawdę trwa dwugodzinna sesja fotograficzna? Alternatywne zasilanie - co zrobić, aby aparat mógł non-stop działać kilkadziesiąt godzin? Frymografia: Kwiaty polskie Dlaczego fotograf nie może pracować za darmo? Jak fotografować podczas wakacji? 8 praktycznych rad dla fotografów [poradnik] Jak wykorzystać pliki LUT przy masowej obróbce zdjęć w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Błyskanie w plenerze - praktyczne rady jak zrobić krok naprzód [poradnik] Aktualizacja Adobe CC - sprawdzamy co nowego w wydaniu 2015

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać