Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70.

Obecnie w czasach szybkiego internetu reporterzy i fotografowie przesyłają ogromną liczbę zdjęć w dużej rozdzielczości nawet na drugą stronę świata. Jednak nie zawsze tak było.

Portal Petapixel zwrócił naszą uwagę na filmik powyżej, który pokazuje jak wyglądało przesyłanie zdjęć w latach 70. Urządzenie to United Press International UPI Model 16-S, umożliwiało skanowanie, a następnie przesyłanie zdjęć za pomocą linii telefonicznej.

United Press International UPI Model 16-S

Najpierw należało umieścić odbitkę na bębnie i uruchomić urządzenie. Bęben obracał się ze stałą prędkością, a skaner powoli sczytywał zdjęcie linia po linii. Przesłanie analogowego sygnału wymagało połączenia za pomocą linii telefonicznej.

Używanie tego rodzaju rozwiązań było bardzo wolne, przesłanie zdjęcia czarno białego zajmowało 8–9 minut. Przesyłanie zdjęć kolorowych trwało jeszcze dłużej, wpływ miała też odległość.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Czy odróżnicie zdjęcia z aparatów Nikon, Canon i Sony? "Warszawa sprzed 100 lat" w trójwymiarze TIME uznał aparaty Kodaka i Polaroida najważniejszymi gadżetami wszech czasów Toshiba: o 40 % powiększona czułość matrycy typu BSI Microsoft nauczy nas fotografować Matryca APS-C, pełna klatka i wielki format. Zobacz, jak rozkłada się głębia ostrości Realistyczne aparaty Canona pojawią się w nowym japońskim anime ”Just Because!” Kodak łączy siły z firmą deskorolkową. Wyszła specjalna kolekcja Girl Skateboards Google Pixel 3 kontra Sony A7R III. Tryb nocny w smartfonie robi wrażenie Time-lapse z iPada 2? To możliwe! Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Mydło specjalnie dla... fotografa

Popularne w tym tygodniu:

Sęp w Warszawie? Zdjęcie nie kłamie Operator był szybszy niż zawodowi biegacze. Przebił wszystkich w wyścigu na 100 metrów Nieznajomy śledził modelkę i patrzył, jak śpi. Dziewczyna pokazała nagrania światu Ten film zaskoczył świat. Dlaczego słoń wprosił się do kuchni? Dziwne nagranie "ducha" wywołało poruszenie. Wyjaśniamy to zjawisko Podwójne zaćmienie Słońca. Taki widok można było zobaczyć nad Polską Nagroda Pulitzera. Wyróżnienie dla 18-latki, która wyciągnęła telefon z kieszeni Ujął UFO na filmie. Wierzysz, że to obca cywilizacja? Jedno zdjęcie wystarczy, by Facebook podrobił twój podpis. Uważaj, co wrzucasz Jak szybko porusza się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna? Widać to na zdjęciu Canon: Kamery ze sztuczną inteligencją wpuszczą tylko uśmiechniętych pracowników Fotograf odnalazł prawdziwy skarb. O tych zdjęciach ktoś zapomniał