Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70.

Obecnie w czasach szybkiego internetu reporterzy i fotografowie przesyłają ogromną liczbę zdjęć w dużej rozdzielczości nawet na drugą stronę świata. Jednak nie zawsze tak było.

Portal Petapixel zwrócił naszą uwagę na filmik powyżej, który pokazuje jak wyglądało przesyłanie zdjęć w latach 70. Urządzenie to United Press International UPI Model 16-S, umożliwiało skanowanie, a następnie przesyłanie zdjęć za pomocą linii telefonicznej.

United Press International UPI Model 16-S

Najpierw należało umieścić odbitkę na bębnie i uruchomić urządzenie. Bęben obracał się ze stałą prędkością, a skaner powoli sczytywał zdjęcie linia po linii. Przesłanie analogowego sygnału wymagało połączenia za pomocą linii telefonicznej.

Używanie tego rodzaju rozwiązań było bardzo wolne, przesłanie zdjęcia czarno białego zajmowało 8–9 minut. Przesyłanie zdjęć kolorowych trwało jeszcze dłużej, wpływ miała też odległość.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Nikon Coolpix P900 z 83-krotnym zoomem, którym można podglądać księżyc Jak powstało zdjęcie na tapetę Windowsa 10? Kosmiczny film poklatkowy 4K stworzony ze 109 GB zdjęć NASA Vincent Van Gogh na zdjęciu z 1887 roku Jak wyglądałoby prawdziwe życie bohaterów biurowych zdjęć stockowych? Fotografia w służbie natury, czyli pierwsze 21 dni pszczoły 86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych Olympus dokumentuje nowe schorzenie właścicieli lustrzanek Oczekiwania kontra rzeczywistość w życiu początkującego fotografa [wideo] Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie Bajkowy film poklatkowy z miejsca, gdzie niebo łączy się z lądem Animacje przedstawiające działanie matrycy CMOS i CCD Zgubiony w Londynie aparat odnalazł się po powrocie do Krakowa Fotofestiwal pokazuje zdjęcia, czyli jak zostać fotografem w czterech krokach [cz.1] Lista płac - ile i na co trzeba rzeczywiście wydać, aby móc pracować jako fotograf? Fotograficzna „wyrzutnia rakietowa”, czyli Olympus Air i obiektyw 300 mm Tak w rzeczywistości wygląda stabilizacja matrycy w Olympusie OM-D E-M5 Mark II Cześć, jestem Fotografem! Film, który pokazuje lot orła w dół z najwyższego budynku świata Eksperci próbują swoich sił w programie Photoshop 1.0 Ten unikalny film poklatkowy sprawi, że naprawdę poczujecie klimat Austrii Aktorzy promują nowy film w formie ironicznych zdjęć stockowych 100 lat fotografii w jednym miejscu. Kolekcja 600 aparatów warta 35 tys. dolarów na sprzedaż Zabierz się do roboty, zamiast hejtować innych - haters gonna hate

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C