Tak przesyłano zdjęcia prasowe w latach 70.

Obecnie w czasach szybkiego internetu reporterzy i fotografowie przesyłają ogromną liczbę zdjęć w dużej rozdzielczości nawet na drugą stronę świata. Jednak nie zawsze tak było.

Portal Petapixel zwrócił naszą uwagę na filmik powyżej, który pokazuje jak wyglądało przesyłanie zdjęć w latach 70. Urządzenie to United Press International UPI Model 16-S, umożliwiało skanowanie, a następnie przesyłanie zdjęć za pomocą linii telefonicznej.

United Press International UPI Model 16-S

Najpierw należało umieścić odbitkę na bębnie i uruchomić urządzenie. Bęben obracał się ze stałą prędkością, a skaner powoli sczytywał zdjęcie linia po linii. Przesłanie analogowego sygnału wymagało połączenia za pomocą linii telefonicznej.

Używanie tego rodzaju rozwiązań było bardzo wolne, przesłanie zdjęcia czarno białego zajmowało 8–9 minut. Przesyłanie zdjęć kolorowych trwało jeszcze dłużej, wpływ miała też odległość.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Canon wypuszcza nową kolekcję ubrań specjalnie dla entuzjastów fotografii Autorka wiarlowego zdjęcia impali i gepardów ujawnia prawdę o jego powstaniu 12 fotograficznych dodatków do Firefoksa Ta strona sprawi, że wasze czarno-białe zdjęcia staną się kolorowe Zabawki, które ożywają. Zdjęcia produktowe nie mogą być nudne Uderzenia piorunów z prędkością 9000 kl/s [wideo] Całe wesele bez lampy - czy to możliwe? London Fashion Week: Blogerzy oszukali miłośników mody stylizując babcię Wideo: 600 razy otwórz i zapisz JPG 71-gigapikselowa panorama Budapesztu nowym rekordem świata 200 000 dolarów – tyle kosztowało to bezmyślne selfie Fotografia na UW - rekrutacja na studia trwa

Popularne w tym tygodniu:

Film LaVision świetnie obrazuje działanie maseczek. Warto to zobaczyć Nowe badania udowadniają, że pierwsze kolorowe zdjęcie powstało w 1848 roku Zdjęcie astronauty obiega cały świat. Tak dziękuje lekarzom za walkę z COVID-19 Koronawirus na świecie: Skutki kwarantanny widziane z satelitów Australia sięga po drony w walce z COVID-19. Będą monitorowały stan zdrowia ludzi Poznasz, czym są te przedmioty po ich zbliżeniach? Lisek zabrał smartfona podczas nagrywania. Rozczulił tym wszystkich Przejście dla pieszych z okładki The Beatles odmalowane. Ruch na Abbey Road ustał Ludzie robią zdjęcia na Instagram zamiast siedzieć w domu. Policja ma na to sposób Narciarstwo salonowe, czyli kreatywność podczas kwarantanny Fotograf z TikToka pod ostrzałem. Wepchnął się na sesję pary młodej