Szybkie metody gradacji kolorystycznej w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Delikatna zmiana kolorystyki naszych zdjęć jest bardzo często pożądanym efektem. Nie ma jednak nic gorszego niż włączenie 10 gotowych presetów. Jak z głową zmieniać kolorystykę fotografii?

© Jakub Kaźmierczyk

Nie ważne czy przeglądamy Instagram, czy najlepsze magazyny modowe, kolorystyka na zdjęciach jest bardzo często delikatnie zmieniona. Gradacja kolorystyczna nie powinna być jednak utożsamiana z cross processingiem i innymi mało ciekawymi efektami.

Efekt przygaszonego zdjęcia w Adobe Photoshop [wideoporadnik]

Ostatnio dostałem sporo maili z pytaniami o konkretną obróbkę zdjęć. Powtarzał się w nich efekt przygaszenia zdjęcia. Spieszę więc z odpowiedzią,…

Photoshop daje nam cały wachlarz możliwości, które musimy dobrać do własnych potrzeb. Ja szczególnie upodobałem sobie kolor selektywny i mapę gradientu, ale równie dobrze możemy użyć balansu kolorów czy krzywych. Wszystko zależy od naszych potrzeb i umiejętności. Pamiętajcie, że pobranie tysiąca gotowych presetów nie rozwiąże problemu, bo nie korzystając z głowy, tylko zepsujecie zdjęcia. A Wy, jakie macie sposoby na zmianę kolorystyki na waszych fotografiach?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Fotografowanie pod wodą – podstawowe rady na dobry początek [poradnik] Krok po kroku: obróbka krajobrazów w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Metoda odwróconego filtra górnoprzepustowego - dobry sposób na wygładzenie skóry [wideoporadnik] Rodzaje i wielkości matryc - wszystko, co powinieneś wiedzieć [poradnik] Błyskawiczna i efektowna obróbka wakacyjnych zdjęć w Adobe Lightroom [wideoporadnik] Frymografia: Gatunek pierwszej klasy Złota godzina - jak ją wykorzystać w naszych zdjęciach? [poradnik] Jak zostać zawodowym fotografem? Ile to kosztuje? Domowe studio fotograficzne, czyli jak zacząć cz.1 Błyskamy w plenerze - przykładowe ustawienia i pomysły na zdjęcia [poradnik] Ile tak naprawdę trwa dwugodzinna sesja fotograficzna? Alternatywne zasilanie - co zrobić, aby aparat mógł non-stop działać kilkadziesiąt godzin?

Popularne w tym tygodniu:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować 6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Podstawy fotografii. Jak korzystać z przysłony? [wideoporadnik] Jak poradzić sobie z cyfrowym chaosem i sprawnie zarządzać swoimi zdjęciami? A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach?