Marcin Dobas zaprasza na warsztaty fotograficzne w Karkonoszach

Warsztaty z Marcinem Dobasem w Karkonoszach to propozycja dla ludzi kochających fotografię, niewyobrażających sobie podróży bez aparatu – niezależnie od ich wieku oraz marki i modelu posiadanego sprzętu.

Warsztaty ukierunkowane są na fotografię podróżniczą, krajobrazową czy szeroko pojętą fotografię plenerową. Dowiecie się między innymi jak przygotować się do wyjazdu na, którym chcecie robić zdjęcia. Na co zwrócić uwagę przed wyjazdem, w jego trakcie jak i po powrocie tak by uzyskać jak najlepsze efekty pracy. Podpowiemy co zabrać i jakie akcesoria przydatne są fotografowi w podróży.

Tematyka warsztatów wybiega jednak daleko poza tematy ściśle związane z fotografią podróżniczą. Organizatorzy zapewniają, że postarają się przekazać kompleksową wiedzę o: filtrach, lampach błyskowych, kalibracji monitora czy post-processingu. To spora dawka praktycznych umiejętności możliwych do wykorzystania choćby przez fotografów przyrodniczych, ślubnych czy sportowych. Nie ma znaczenia czy używamy lampy błyskowej by doświetlić fokę czy człowieka. Podobnie wiedza o kalibracji monitorów i post-porcessingu przydatna jest każdemu fotografowi.

Marcin Dobas

Zajęcia składać się będą z części teoretycznej i praktycznej, kiedy to w terenie, pod okiem prowadzącego będzie można przetestować zdobytą wcześniej wiedzę.
Do współpracy zostali zaproszeni specjaliści w poszczególnych dziedzinach oraz firmy, które udostępnią uczestnikom warsztatów sprzęt fotograficzny do testów. Zajęcia prowadzić będzie Marcin Dobas - fotograf National Geographic Polska.

DZIEŃ 1

 • 14:00–16:00 przyjazd uczestników, powitanie, zakwaterowanie;
 • 17:00–18:00 obiadokolacja;
 • 18:00–20:00 wykład powitalny i pokaz slajdów Marcina Dobasa;

DZIEŃ 2

 • 5:00 Fotografowanie o wschodzie słońca

Zobacz również: Photokina 2016: Najważniejsze nowości sprzętowe

 • 7:00 śniadanie;
 • BLOK 1 (8:00–11:00) „Błysk w terenie” - wykład + zajęcia terenowe – przerwa i rozmowy indywidualne z wykładowcami;
 • BLOK 2 (11:30–14:30) „Użycie filtrów ND” – wykład + zajęcia terenowe – przerwa i rozmowy indywidualne z wykładowcami;
 • BLOK 3 (15:00–18:00) „Fotografia podróżnicza”. Marcin Dobas wykład – przerwa i rozmowy indywidualne z wykładowcami;
 • 18:00–19:00 obiadokolacja;
 • 19:00 wyjście w teren – fotografia (praca w podgrupach);
 • 20:30 ognisko / grill;
 • 22:00 możliwość fotografii nocnej, astro, błysk nocny (w grupach).

DZIEŃ 3

 • Wykład – kalibrator podstawowym narzędziem
 • Kalibracja drukarki i monitora – Datacolor, Eizo
 • Tablet ułatwia życie – Wacom
 • Wydruk w domowych warunkach – przewaga nad labem – Epson
 • „Mądry Polak po szkodzie więc pamiętaj o backupie!” – G-Technology
 • Obiadokolacja

Zakwaterowanie: przez 3 dni trwania warsztatów zakwaterowani będziemy w przepięknie położonym schronisku górskim na Hali Szrenickiej w samym sercu Karkonoszy.

Więcej o schronisku można przeczytać tutaj.

Dojazd na miejsce:

Należy dojechać do Szklarskiej Poręby. Istnieje możliwość zaparkowania auta w Szklarskiej Porębie pod wyciągiem na płatnym parkingu po czym można wjechać wyciągiem krzesełkowym lub dojść szlakiem.

Dojazd do schroniska:

Wyciągiem: Szrenica I i Szrenica II po czym około 15 minut zielonym szlakiem do schroniska na Hali Szrenickiej

Pieszo: do schroniska moża też dojść pieszo. Prowadzi tam szlak czerwony koło Wodospadu Kamieńczyka (ok 1,5 h). Z parkingu koło wyciągu należy dojść kawałek szlakiem czarnym do Rozdroża Pod Kamieńczykiem – dalej szlakiem czerwonym.

Zostały ostatnie miejsca, więc jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do najbliższych warsztatów to zapraszam. Warto również dołączyć do newslettera aby być na bieżąco jeśli chodzi o wyjazdy czy warsztaty.

Więcej informacji: wyprawyfoto.com.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Sygnały Wi-Fi sfotografowane dzięki mobilnej aplikacji i długiej ekspozycji Zdjęcia Marylin Monroe we Wrocławiu do 17 sierpnia za darmo Jak dodać funkcję „Dehaze” do Lightrooma 6? Pierwszy w Europie Zlot Fujifilm X we wrześniu w Polsce Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.08. - 15.09.2015 TIFF Festiwal 2015 we Wrocławiu - tematem przewodnim „Polska Now!” Adobe Camera Raw 9.1.1 to ostatnia aktualizacja dla Photoshopa CS6 Wystartowała 5. edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo Wygraj udział w warsztatach z Alexem Masim w Krakowie Wacom „Create more” - bezpłatne poradniki dla fotografów i grafików "Prezydentura w obiektywie". 5 lat pracy 5 fotografów w jednej książce Nikon Photo Contest 2014-2015 - Polacy wśród wyróżnionych Bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.07. - 15.08.2015 Certyfikowane e-szkolenia IT: skorzystaj z 80% dofinansowania! Zdjęcia "Praskiej wiosny" J.Koudelki, które przeszły do historii, do zobaczenia w Polsce Relacja z wystawy Steve'a McCurry w Warszawie. Zdjęcia, które trzeba znać Tomasz Lazar i „Children of Siberia” - 18 portretów zesłanych na Sybir na wystawie w Szczecinie Prace finalistów 3. edycji Projektu Przetwórnia do zobaczenia w Krakowie Bezpłatne warsztaty z fotografii sportowej z Jackiem Boneckim Palimpsest - w poszukiwaniu dawnych niemieckich cmentarzy w Polsce Retusz po królewsku – warsztaty postprodukcji zdjęć z House of Retouching i Epson Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Fotorelacja [cz.V] Filmy o fotografii, czyli „Wszyscy jesteśmy fotografami - Kino Letnie Vol. 1"

Popularne w tym tygodniu:

Zostań oficjalnym fotografem Sejmu RP. Kancelaria szuka profesjonalisty z doświadczeniem Szwedzka fotografka i modelka otrzymała groźbę gwałtu za włosy na nogach w kampanii Adidasa Dron zderzył się z samolotem pasażerskim w Kanadzie Nikon D850 ma najlepszą matrycę w historii pomiarów DxO Jakub Szymczuk - z ”Gościa Niedzielnego”do Kancelarii Prezydenta. Poznajcie nowego fotografa Andrzeja Dudy Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze Czy nowy bezlusterkowiec Canona będzie miał pełnoklatkową matrycę? "1984" Orwella spełnia się na naszych oczach. Kamerka internetowa śledziła właścicielkę W piątek rusza najnowsza edycja projektu Eastreet. Poznaj program imprezy! National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie I’m Back – cyfrowa rewolucja w świecie fotografii tradycyjnej. Znamy specyfikację przystawki Stworzony przez Augusta Sandera portret zbiorowy społeczeństwa niemieckiego należy do najwybitniejszych osiągnięć fotografii XX wieku