Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 5]

W ciągu ostatnich lat Instagram zmienił się nie do poznania. Z serwisu skupionego wyłącznie na fotografii zamienił się w miejsce w którym pokazać się może każdy. Tych, którzy upatrywali Insta jako miejsce skupione wyłącznie na fotografii mobilnej mogą poczuć się zawiedzeni. Natomiast fani wszelkiego rodzaju sztuk wizualnych zacierają ręcę - do Instagramu przekonała się już lwia część ilustratorów, graficiarzy czy po prostu twórców wizualnych. Pokazują tam nie tylko swoje dzieła, ale i cały proces twórczy. Nic więc dziwnego, że od tego momentu w "Inspiracjach z Instagramu” do fotografów dołączą inni twórcy zajmujący się streetartem czy ilustracją.

zlepki.collages

https://instagram.com/zlepki.collages

Na konto „Zlepek” trafiłam jakos przypadkiem, ale od razu przypadło mi do gustu. Do wszelkiego rodzaju kolaży i wyklejanek mam słabość od dziecka, więc nic dziwnego, że konto do obserwowanych dodałam niemal od razu. Jego zawartość to bardzo fajna mieszanka bieżących prac, pojedynczych klatek ze studia czy umieszczanie kolaży w prawdziwym świecie. Węszę dużą popularność, bo w końcu kreatywne „zlepki" ubarwiają nasz instagramowy feed lepiej, niż kolejny nudny (i w dodatku często brzydki) „foodporn”.

Dawid Markoff

https://instagram.com/emefef

Do tego typu kont mam ogromną słabość. Miejskie pamiętniki z wycieczek po obdrapanych okolicach i bogatych kurortach oraz migawki z życia codziennego to coś co przyciąga mnie do Instagramu i powoduje, że znikam w nim na długie godziny. Architektoniczne obserwacje i cytaty powypisywane na murach przez niegrzecznych chłopców kontrastują z rejsem do Szwecji czy wypadem „za miasto". Dobre spojrzenie na Warszawę, Lublin, Gdynię i wiele innych polskich zakątków, obok których potrafimy przejść niemal codziennie nie zatrzymując się ani na minutę. Cieszy fakt, że istnieje osoba która potrafi się zatrzymać obok nich na parę chwil i uwiecznić to na co my nie mamy czasu.

cltsc

https://instagram.com/cltsc

Minimalista z Gdańska prowadzi jedno z najbardziej oryginalnych trójmiejskich instagramowych kont. W skomplikowanym i wielopoziomowym krajobrazie Trójmiasta doszukuję się fragmentów pozbawionych miejskiego życia, opuszczonych czy po prostu odhumanizowanych. Na fotografiach Cltsc’a wygląda jak kawałek planu filmowego do jednego z filmów sci-fi, albo miasto które składa się wyłącznie z betona i szkła. Nie jest to zbyt obszerna galeria, ale praktycznie każde zdjęcie intryguje i przyciąga.

ponypork

https://instagram.com/ponypork/

Z pozoru banalny pomysł pokazania różnorakich czynności wykonywanych przez 2 ręce przyniosł już jego autorowi ponad 55 tysięcy obserwujących i masę fanów. Lutował już płyty główne, projektował meble z drewna, rysował okładkę płyty Joy Division czy tatuował przedramię znajomego. Każde zdjęcie robi wrażenie, a i sam autor stara się zapewniać różnorodność tematów czy przedmiotów. Z jednej strony mamy więc obrazy z minimalną ilością dekoracji, z drugiej — niektóre klatki ilością detali przyciągają wzrok na parę ładnych minut. Jedno jest pewne — konwencja obrana przez autora szybko nie znudzi się zarówno jemu jak i jego obserwującym.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Fotografia mobilna:

7 pomysłów na ciekawe zdjęcia smartfonem - bez wychodzenia z domu Layout - darmowa Instagramowa aplikacja do kolaży Enlight - świetny kombajn do fotografii mobilnej Darkroom - mobilna ciemnia pełna możliwości Instagramy wydrukowane, czyli testujemy wydruki z Fotolab.co Najciekawsze mobilne zdjęcia według magazynu „Time", czyli Instagram pełen ciekawostek Aplikacje do korekcji perspektywy - SKRWT oraz SKEW Instagram na papierze, czyli Instadruk w akcji! [wywiad] Fotoporady National Geographic w Twoim smartfonie Matryca Sony Exmor RS IMX230 –AF z detekcją fazy do smartfonów Aplikacja Aviary teraz bardziej interesująca niż kiedykolwiek Vzcolucja w Polsce, czyli najciekawsze miastowe profile na Instagramie Za duży nos, za małe uszy. Mobilne portrety. HTC Re - wodoodporna kamerka dla każdego (smartfona) Lume by Lichtfaktor - aplikacja do malowania światłem na iPada Nowa technologia budowy obiektywów zoom już niedługo nawet w najcieńszych smartfonach App Store wykorzystał bezprawnie zdjęcie polskiego fotografa. Jak z tym walczyć? Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 4] Jak mówiłem tak zrobiłem - czyli oficjalnie zapraszam na warsztaty! VSCO nieudolnie walczy z Instagramem Nowy tajemniczy algorytm ma działać cuda w aparatach mobilnych Instagram stworzył darmową aplikację do nagrywania filmów hyperlapse Smartfon jak cytryna, czyli co można wycisnąć z aparatów w słuchawce? Część II Kiedyś i dziś na jednym zdjęciu, czyli układanki fotograficzne z aplikacją Timera